В області діють 11 бригад соціально-психологічної допомоги жертвам домашнього насильства

Нині в Черкаській області діють 11 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги жертвам домашнього насильства.

Про це повідомляють у пресслужбі Черкаської ОДА.

Мобільні бригади є в Черкасах, Умані, Ватутіному, Канівській міській ТГ, Чигиринській міській ТГ, Звенигородській ТГ, Городищенській ТГ, Сагунівській ТГ, Дмитрушківській ТГ, Білозірській ТГ, Степанецькій ТГ.

Також в області створено мобільну групу реагування на факти вчинення домашнього насильства на території Черкас. У Смілі та Умані працюють позаштатні мобільні групи.

До територіальних підрозділів поліції в Черкаській області у першому кварталі 2021 року надійшло 1 560 звернень про випадки насильства в сім’ї. Із них – 1 517 від жінок, 42 – від чоловіків, 1 – від дитини. 2 396 осіб перебувають на обліку з приводу вчинення насильства в сім’ї. Винесено 126 термінових заборонних приписів.

До Банку даних сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах внесли 65 осіб. 19 дітей перебувають на обліку служб у справах дітей з приводу насильства чи жорстокого поводження з ними. Протягом першого кварталу 30 сімей охоплено соціальним супроводом, соціальними послугами охоплено 65 осіб. Службами в справах дітей області здійснено 311 заходів з приводу захисту прав дитини від домашнього насильства.

В області особи, які стали жертвами домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі можуть отримати допомогу в таких закладах:

1. Комунальний заклад “Обласний центр соціально-психологічної допомоги” Черкаської обласної ради. В умовах цілодобового стаціонару тут надають допомогу та тимчасовий притулок особам, які опинилися у складних життєвих обставинах і потребують тимчасового притулку.

2. Обласний соціальний центр матері та дитини. Тут мають можливість тимчасово проживати жінкам на сьомому-дев’ятому місяці вагітності та матері з дітьми віком до 18 місяців, які опинилися у складних життєвих обставинах, що перешкоджають виконанню материнського обов’язку.

3. Комунальні заклади “Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей” та “Обласний міжрегіональний центр соціально-психологічної реабілітації дітей у м. Умані” Черкаської обласної ради. Тут надають комплексну соціальну, психологічну, педагогічну, правову, медичну та інші види допомоги дітям, які опинились у складних життєвих обставинах, залишилися поза сімейним оточенням, зазнали насильства.

4. Жіночий кризовий центр для постраждалих від домашнього насильства “Мережка” на базі благодійної організації “100% Життя Черкаси”. В умовах цілодобового стаціонару тут надають допомогу та тимчасовий притулок жінкам із дітьми, які стали жертвами домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Якщо ви стали свідком чи жертвою домашнього насильства завертайтеся на поліції.

В Україні діє Національна “гаряча лінія” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації за номерами телефонів 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних) або 116 123 (безкоштовно з мобільних).

Додаткові контакти:

  • Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської  обласної адміністрації: (0472) 63 85 59;
  • “100% Життя Черкаси” – 093 081 43 10.
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *