В Україні готуються трансформувати вищу освіту: що зміниться

Книги й бонет

Кабінет Міністрів ухвалив законопроєкт, згідно з яким студенти зможуть самостійно обирати траєкторію, формувати індивідуальний навчальний план і регулювати терміни навчання.

Про це повідомили на сайті Урядового порталу.

За пропозицією законопроєкту, річне навантаження на денній формі навчання становитиме 30–80 кредитів ЄКТС. Студентам зможуть самостійно розподіляти кількість кредитів упродовж їхнього терміну навчання.

“Наприклад, 240 кредитів можна буде засвоїти за чотири роки, по 60 кредитів на рік (як зараз), або ж, обравши більше навантаження по 80 кредитів, завершити бакалаврську програму за три роки. Можна буде й навпаки — обрати менше навантаження на більший термін”, – йдеться в повідомленні.

Законопроєкт також пропонує розширені можливості для запровадження закладами міждисциплінарних програм на бакалаврському рівні.

“На таких програмах здобувачі освіти зможуть спочатку вступити на галузь, а далі, зорієнтувавшися в університетській траєкторії, обрати спеціальність/ті після 60–120 кредитів ЄКТС. Вибір залежатиме від програми, яку пропонує ЗВО”, – пояснюють на сайті уряду.

Крім того, для бакалаврського рівня аудиторних годин у одному кредиті буде не менше 10 (із 30) та не менше 8 годин (із 30) для магістерського освітньо-наукового рівня. Решта годин буде відводитися на самостійну роботу.

Нагадаємо, черкаська гімназія отримала новий статус.

Хочеш читати більше позитивних новин на “18000”? Чи, можливо, більше розслідувань? Розкажи нам, чого тобі бракує в контенті нашого медіа – пройди анонімне опитування. Кілька хвилин твого часу = великі зміни для нас

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *