В Умані та Черкасах визначаються із майбутнім 6 “державних” укриттів

Чиновники з Черкас та Умані паралельно підготували проєкти рішень про розпорядження укриттями. Йдеться про 6 об’єктів, які раніше були в складі цілісних майнових комплексів, що належать фонду державного майна. Місцевій владі пропонують забрати ці об’єкти на власний баланс й інвестувати у їх ремонт та утримання. 

17 лютого на сайті Уманської міської ради з’явився проєкт рішення місцевої ради про відмову у наданні згоди на прийняття захисної споруди, що належить місцевому заводу “Уманьфермаш”. Цей об’єкт, площею у понад 700 квадратних метрів, перебуває на території заводу і доступ до нього обмежений. Зі слів представників теперішніх “власників” об’єкта, регіонального відділення Фонду державного майна України в Київській, Черкаській та Чернігівській областях, доступ до нього важко забезпечити у межах діяльності підприємства, і ситуацію могло б виправити саме передання цієї споруди у власність міста. Крім того, саме за такий розвиток подій виступає місцева прокуратура, яка неодноразово зверталася до представників заводу та його власників з вимогою забезпечити належні умови та доступ до сховища.

Водночас в Уманській міській раді не поспішають приймати у власність відповідний об’єкт, про що свідчить текст підготовленого проєкту рішення. У коментарі “18000” заступник міського голови Ірини Плетньової Олег Ганич розповів, що на це є вагомі причини:

 – Цей об’єкт фактично перебуває за містом на території заводу. До першого багатоквартирного будинку там декілька кілометрів. Ми створили спеціальну комісію, яка вивчала різні варіанти доходу та підвозу населення, і жоден з них не є раціональним та ефективним, – запевняє чиновник. – Втім, я сподіваюсь, що цей об’єкт все ж таки функціонуватиме, і у разі критичної ситуації ним зможуть користуватися.

Кінцеве рішення залишається за місцевими депутатами, які можуть і підтримати відповідний проєкт рішення та візію чиновників, і надати згоду на прийняття у комунальну власність відповідного об’єкту.

Дещо інша ситуація у Черкасах. Тут пропонують прийняти у власність територіальної громади одразу п’ять об’єктів. Три з них розташовані на території “Черкаського приладобудівного заводу” у Південно-західному районі міста, загальною площею у понад 3 тисячі квадратних метрів. У 2021 році майновий комплекс заводу був проданий з молотка, втім без відповідних приміщень. Зараз їх пропонують забрати у комунальну власність.

У профільному управлінні Черкаської міської ради нам повідомили, що є відповідна воля облаштувати ці об’єкти.

 – Ви бачите, що постійно робить наш північний сусід, і, аби убезпечити від нальотів та ракетних ударів ,міський голова дав доручення облаштувати відповідні укриття, – каже начальник управління цивільного захисту Черкаської міської ради Юрій Панченко.

Зі слів Панченка, поки невідомо скільки коштуватиме утримання цих об’єктів, втім кошти на це планують віднайти.

 – Ми передамо об’єкти на баланс комунального підприємства. Скільки коштуватиме їхній ремонт, я не знаю, там по 80 років нічого не робили, а у деяких сховищах по коліна вода, – каже Панченко.

На сьогодні ні загальний фонд бюджету Черкаської міської ради, ні Програма соціально-економічного розвитку не містить видатків на утримання відповідних об’єктів цивільного захисту. Окрім згаданих вище трьох сховищ на території “Черкаського приладобудівного заводу” у Південно-західному районі, у розпорядженні мерії може опинитися сховище у центрі міста, що належить “Черкаському хлібокомбінату”, а також сховище на території збанкрутілого Цукрорафінадного заводу у районі Дніпровський. 

Можливим кінцевим балансоутримувачем нових об’єктів комунальної власності може стати підприємство “Благоустрій”, до переліку сфер діяльності якого на одній із попередніх сесії міської ради додали і утримання укриттів. 

***

Цей матеріал було підготовлено журналістом ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» у межах проєкту «Медіа та громадянське суспільство задля демократизації та доброго врядування в Євразії», що фінансується Міністерством зовнішніх справ Королівства Норвегії та втілюється Інститутом висвітлення війни та миру. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» i не відображає погляди Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру»

Оперативні новини від команди “18000” – у нашому телеграм-каналі “Шо там у Черкасах?”

Реклама МХП

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *