В уманському музеї працює виставка раритетних ялинкових прикрас і листівок ХХ століття

Фото: “УманьNews.City”

Поштові листівки та ялинкові прикраси 40-90-х років ХХ століття – експонати виставки “Рік за роком. З Новим роком!”, яка працює в Уманському краєзнавчому музеї.

Про це пише “УманьNews.City”.

– Оглядаючи виставку новорічних прикрас, відвідувачі можуть простежити еволюцію ялинкової іграшки, а також дізнатись історію виготовлення новорічних листівок, – розповіла директорка краєзнавчого музею Наталія Білоус.

У музеї зазначають, що експозиція створена з фондової колекції музею. Іграшки та листівки приносили уманчани, збирали експонати й наукові працівники.

Як розповідають краєзнавці зі спогадів місцевих старожилів з 1936 року, українці спочатку прикрашали ялинку яблуками, цукерками, печивом, горішками у фользі, солом’яними “павуками” та іншими саморобними прикрасами.

Згодом новорічна іграшка стала частиною ідеології. Наприклад, в роки Другої світової війни виготовляли іграшки у вигляді санітарок, літачків на прищепках. Із 1949 року з’явилися іграшки казкових персонажів. У 1961 рік, коли людина полетіла в космос, виготовляли космонавтів, дирижаблі, ракети.

На виставці представлені кульки з тонкостінного скла, посріблені шишки, виноградні грона, качанчики кукурудзи. Привертають увагу вироби із стеклярису – дзвіночки, сніжинки.

Фото: “УманьNews.City”

Перші листівки на традиційний новорічний сюжет з’явилися на початку ХХ століття. У 1918 року вийшло кільканадцять різдвяно-новорічних листівок української тематики. Це були мистецькі твори української графіки. Далі різдвяний сюжет зникає, лишається тільки новорічний. В силу політичної ситуації в країні на листівки поширилася загальнодержавна пропагандистська символіка. Підписи “З Новим роком” на листівках з’являються після “хрущовської відлиги” і вже не зникають з них.

Виставка “Рік за роком. З Новим роком!” діятиме впродовж січня 2021 року у дні роботи музею.

Також музей пропонує відвідувачам зробити оригінальні фото у казковій новорічній фотозоні.

Вхідний квиток до Уманського краєзнавчого музею коштує 15 – для дорослих, 10 гривень – для дітей. Екскурсія – 50 гривень. Під час карантину музей працюватиме з дотриманням усіх карантинних вимог, екскурсії дозволені для групи не більше десяти осіб.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *