Програма “Великого Будівництва” в частині ремонту доріг реалізована на Черкащині на 65%. Загалом в області цьогоріч відновлять і збудують понад 360 км доріг. На це спрямовано близько 3,4 млрд грн.
У 2021 році на ремонт і будівництво доріг державного значення у Черкаській області, згідно з постановами Кабміну, спрямовано понад 2,8 млрд грн. За ці кошти виконують роботи на 30 дорожніх об’єктах, з яких: реконструкція – 3; капітальний ремонт – 6; поточний середній ремонт – 21 об’єкт. Загальна довжина відновлюваних доріг державного значення сягає 259 км.
Наразі область отримала для ремонту місцевих доріг із держбюджету понад 632 млн грн. Тут планують відновити цьогоріч понад 100 км автошляхів. Роботи вже розпочаті на 88 об’єктах.
“Черкащина взяла хороші темпи щодо виконання державної програми “Велике будівництво” у сфері відновлення автошляхів. На початок серпня маємо вже 65%. Таких результатів в області досі не спостерігалося, – коментує голова Черкаської ОДА Олександр Скічко. – Фактично зі статусу “Тут майже немає доріг” Черкащина переходить у новий: “Тут будують якісні нові дороги!”.
За словами Олександра Скічка, попри те, що Черкащина є центральним регіоном України, транзитною, ще донедавна через відсутність доріг водії намагалися максимально оминати її.
“Зрозумійте правильно: в області 1750 км автошляхів державного значення, ще понад 4300 км – місцевого. Зараз ми рухаємось шаленими темпами ремонту доріг, якщо рівняти до попередніх років, краще за багато областей. Однак, ясна річ, що за рік-два і навіть три неможливо відремонтувати всі дороги, які десятиліттями до того зазнавали руйнувань. Але мене радує, що проєкт Президента “Велике Будівництво” рухається в цьому питанні семимильними кроками. Якщо брати Черкаську область, що за два роки ми відремонтували тут більше доріг, аніж за останнє десятиліття! Наше завдання – “зшити” область якісними автошляхами”.
Серед найважливіших побудованих доріг у 2021 році:
- Н-01, Київ – Знам’янка: протяжність ремонту – 75 км;
- Н-08, Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя – Маріуполь: протяжність ремонту – 39,5 км;
- Н-16, Золотоноша – Черкаси – Сміла – Умань: протяжність ремонту – 127 км;
- М-12, Стрий – Тернопіль – Кропивницький: протяжність ремонту – 10 км;
- Н-02 /М-06/ Кременець – Біла Церква – Ржищів – Канів – Софіївка: протяжність ремонту – 3,6 км;
- Р-10 /Р-09/, Черкаси – Чигирин – Кременчук: протяжність ремонту –10 км;
- Т-24-09 Драбів – Золотоноша: протяжність ремонту – 24 км;
- Т-02-02 Могилів-Подільський – Ямпіль – Бершадь – Умань: протяжність ремонту – 10,5 км.
*Іміджева інформація