Виборців треба інформувати, – черкаські депутати про своє звітування

У студії “18000” черкаські депутати Сергій Шмиголь та Любов Майборода обговорили результати своєї роботи та колег, а також розповіли плани на майбутнє. 

Зокрема, депутати зазначили, що поки не звітували за власну роботу протягом минулого року, втім планують це зробити. 

– Питання звіту регламентоване за термінами, але не за формою. Відповідно, звіт може бути як дописом у фейсбуці, так і зібранням у великій залі. Наскільки я знаю, у нас, у Черкасах, немає чітких вимог, і ми могли б визначити їх, – зазначив Сергій Шмиголь. 

Майборода та Шмиголь зійшлись на тому, що варто розробити певний шаблон звіту, аби він не був формальним і містив кількісні та якісні індикатори. Депутати пообіцяли винести спільний проєкт рішення на розгляд своїх колег.

– Я почала готувати звіт, заповнювати цифри і зрозуміла, що це якісь “тонокілометри” та імітація звіту. Всі важливі для нас події ми висвітлюємо у соціальних мережах, але потрібно й узагальнювати їх. Погоджуюся з цим. Треба інформувати виборців, – резюмувала Любов Майборода. 

У коментарі “18000” представник проєкту “Атестація місцевих депутатів” Максим Михлик розповів, що наразі відзвітували перед виборцями менше половини депутатів Черкаської міської ради, а ці звіти мають подекуди суто формальний вигляд. 

Також депутати обговорили фактичну відсутність опозиції у Черкаській міській раді й те, наскільки це впливає на її ефективність. Саме Шмиголь та Майборода найчастіше голосують проти рішень, які підтримує більшість і, попри перебування в різних політичних силах, є фактично єдиними “стійкими” опозиціонерами.

– Відсутність опозиції призводить до порушення процедур. Процедури має контролювати опозиція, яка потім може оскаржувати рішення, ухвалені з порушеннями. Судовий процес – це ціла “баталія”, яка не може поєднуватися з якоюсь співпрацею, – сказав депутат. – Другий аспект – це відсутність якісних пропозицій. Депутати елементарно не конкурують між собою, висловлюючи рішення, та не обговорюють їх.

Коментар Сергія Шмиголя доповнила Любов Майборода.

– Рада без опозиції – це не рада, бо ми фактично не радимось. Рішення ухвалюють підкилимно і за них потім просто голосують. Звичайно, є і плюс у цієї ради – вона хоча б патріотична, – зауважила Майборода.

Шмиголь також поділився думками щодо голосування проєктів рішень, які часто не публікують завчасно на сесії місцевої ради.

– У таких випадках відбувається абсолютна профанація. Ти розумієш, що за цим всім стоїть не якесь життєво важливе рішення громади, а чийсь особистісний інтерес. Питання, яке не обговорене між керівниками фракцій, просто не виносять на голосування, і коли щось подібне нізвідки з’являється, то ти одразу розумієш, що за нього є голоси, – пояснив Сергій Шмиголь.

Крім того, обговорили й процедуру формування бюджету на цей рік.

– Коли починається формування бюджету, то першими запитанням, яке виникає у багатьох – “А де тут депутати? Що це за пропозиції?”. Ми не можемо ремонтувати окремі лікарні, бо там немає інтересу депутатів, – зазначила Любов Майборода. – Ми маємо бути прикладом для громадян і мати культуру.

Обговорили також одну з найбільш резонансних подій цього року у Черкасах, а саме вирубку лісу по вулиці Лісова Просіка, де планують будівництво таунхаусів.

– Два роки тому ми ухвалили генеральний план, яким передбачили, що на цьому місці буде лісопаркова зона. Як через два роки можна вирубати цей ліс? Профільні департаменти та чиновники нічого не робили, аби захистити цю ділянку від забудовника, замість цього видали містобудівні умови та дозволи, – зауважила пані Майборода.

– Найцікавіше те, що генеральний план був ухвалений 13 травня 2021 року, а зміни до містобудівних – 12 травня, принаймні так на папері написано. Тобто за день до ухвалення генерального плану міста. Зараз ми створили спеціальну комісію, аби вивчити всі ці питання і дати їм оцінку, – зазначив Сергій Шмиголь.

Депутати погодились у тому, що за подібні дії має бути відповідальність не лише кримінальна чи адміністративна, а і політична для тих осіб, які допустили подібний розвиток подій.

 Ефір відбувся за партнерства “18000” та проєкту “Атестація місцевих депутатів”, що реалізується Одеською обласною організацією ВГО “Комітет виборців України” разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США).

Знайомся ближче з командою “18000” – підписуйся на інстаграм @18000_team

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *