Громадська діячка Вікторія Феофілова за кілька днів після початку повномасштабного вторгнення організовувала в Черкасах тренінги з домедичної допомоги. А згодом допомагала релокуватися громадським організаціям.
Про це йдеться у подкасті “Окоп у серці” від “18000”.
– Ми не зупинялися навіть на тиждень. Організували тренінги-лекції з домедичної допомоги у перші дні повномасштабного вторгнення. Спершу знайшли випадково дівчат-медиків, які евакуювалися з Києва. Прийшли до Івана Подоляна в ЧІМ, взяли вільне приміщення. Я написала у фейсбуці про це і за 5-10 хвилин люди записувалися, був солдаут, – пригадує Вікторія Феофілова.
Та все ж ще кілька місяців більшість громадських організацій змінили фокус зі своїх основних місій на забезпечення потреб військових і ВПО. Це стосувалося і ГО “Горизонт змін”, яку очолює Вікторія Феофілова. Вони краудфандили, фандрайзили, намагалися якомога більше коштів залучити, щоб покрити потреби інших. Купували їжу чи то побутову хімію і розвозили у громади області.
– Я думаю, найімовірніше, це була потреба, але скільки ти можеш робити те, що треба, а не те, що хочеться. Насправді недовго. Так, знання із такмеду досі потрібні. Слава Богу, люди цим займаються. Ми і гроші офіційно збирали, як волонтери, але відійшли від цього, коли побачили, що багато інших це роблять, і їм це до душі, – пояснює черкащанка.
Із наступного року “Горизонт змін” знайшов свою нішу. Провівши стратсесію, члени громадської організації зрозуміли, що можуть допомагати іншим ГО зростати.
– Тоді все стало на свої місця, тому що ми допомагали релокуватися організаціям, які залишали окуповані території, на Черкащину. Закуповували для них необхідне, бо вони виїжджали без нічого, допомагали контактами, ресурсами, технікою, – розповіла Вікторія Феофілова.
Вона разом зі своєю командою розробили карту громадських організацій Черкаської області. На ній є інформація, які послуги надають громадські діячі, щоб можна було швидше знайти партнерів. Крім того, “Горизонт змін” організовував координаційні зустрічі, де люди обмінювалися інформацією, можна було отримати консультацію бухгалтера, юриста.
– Тож ми знайшли, я думаю, свою місію так, щоб і не відходити далеко від того, що ми раніше робили, і з іншого боку не бути відірваними від поточної ситуації. Не займатися в країні рожевих єдинорогів добрими справами, коли тут бомблять міста, – підсувала громадська діячка.
Подкаст із Вікторією Феофіловою:
Слухайте також: “Це не може бути одноразова акція”, – черкаська волонтерка про допомогу військовим на реабілітації.
Моніторинг ситуації в Черкасах та Україні під час масових ракетних атак. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”