18000
Кілька днів зйомки та спеціально написана музика: відеограф із Черкас зафільмував комету
Улітку минулого року черкаський відеограф Вадим Сапатрило зафільмував комету Neowise. Зйомка тривала декілька ночей. Ще кілька тижнів знадобилося для монтажу та написання музики, яку спеціально для ролика створив його товариш, музикант Олексій Зінченко.

І хоч завершив роботу над відео Вадим ще в кінці минулого року, опублікував його лише нещодавно.
Ми вирішили розпитати Вадима про процес зйомок та дізнатися, що необхідно, аби зафільмувати комету
Фото Вадима Сапатрила
У відеозйомці Вадим не початківець - професійно займається нею ще з 2013 року. Говорить, до цього також мав справу із камерою - був фотографом. Нині ж основна його робота - комерційна зйомка різних підприємств. Натомість у вільний час захоплюється фільмуванням навколишнього світу.
Природа і Всесвіт - це те, що надихає. Цікаво вивчати і дізнаватися, як все влаштовано. Певен, що вивчення Всесвіту - ключ до пізнання людиною себе і розвитку нас як цивілізації. Радий, що світ все більше звертає увагу на розвиток науки і збереження природи. Зі свого боку теж маю надію, що подібні ролики когось підштовхнуть у тому ж напрямку
Вадим Сапатрило
Оскільки Вадим любить фільмувати яскраві моменти життя, влітку минулого року вирішив не оминути увагою й комету Neowise. Говорить, у зв'язку з тим, що її відкрили лише весною 2020-ого, не почути про її появу в небі було неможливо. Крім цього, саме в той час хлопець мав змогу користуватися телескопом друзів, тож всі пазли зійшлися, а його увага до неба й Космосу зросла. А тому взяв із собою друзів, техніку й вирушив на узбережжя Дніпра поблизу Сагунівки, де й відбулась зйомка.
Як такої ідеї створити відео про комету не було. Було дуже цікаво її побачити на власні очі і в телескоп. Уже в процесі зйомки стало зрозуміло, що це буде окремий ролик
Вадим Сапатрило
Довідка
Комета Neowise була відкрита 27 березня 2020 року. Це - одна з небагатьох комет, яку можна було побачити неозброєним оком в XXI столітті. 23 липня вона досягла точки найбільшого зближення з нашою планетою, пролетівши за 103 млн км від неї. Наступного разу комета наблизиться до Землі лише за 6 800 років.
Спостерігав за кометою Вадим кілька ночей. Аби передати всю атмосферу моменту, вирішив зробити таймлапс відео (повільне покадрове знімання, ролик, змонтований з багатьох фотографій, - ред.). Ділиться: саме із таких відео колись і почався його професійний шлях. Нині ж вони допомагають чи не найкраще передати плин природи.

Зокрема, за словами Вадима, у ролику з Neowise кожен наступний знімок в серії ніби нашаровується на попередній, домальовуючи наступне положення зорі чи комети відносно Землі в часі.
Це дозволяє зробити певні висновки про те, як влаштований світ. Ти ніби керуєш часом, можеш за одну мить побачити і зрозуміти те, що може займати величезний проміжок часу. Свого роду, це - як бачити невидиме
Вадим Сапатрило
Надалі ж на Вадима чекали ще кілька тижнів монтажу. Так, саме на постпродакшині було досягнуто ефекту зоряних слідів.
Фото Вадима Сапатрила: комета Neowise
Доповнила відео й спеціально створена до нього музика. Написав її товариш відеографа Олексій Зінченко (stonefromthesky). Побачивши перші кадри ролика, у нього відразу з'явилася ідея майбутнього треку.
Спочатку Вадим показав мені "сирі" кадри для того, щоб я зміг чітко передати настрій відео крізь музику. У мене одразу з'явилась ідея, яку я розвинув у повноцінний трек. Усе обертається навколо основного ембієнтного звуку, який поступово доповнюють ті чи ті додаткові тембральні елементи. Далі ми дуже точно синхронізували візуальну частину з аудіо, і саме цей результат ви бачите на відео
Олексій Зінченко
Олексій Зінченко (stonefromthesky)
Вадим додає, на сьогодні в них з Олексієм є ще кілька проєктів у роботі: котрісь вже завершені, котрісь на етапі ідей.
І для цього проєкту теж на ставало питання, де взяти музику. Нікого не знаю, хто міг би настільки точно озвучити і підкреслити мій візуальний ряд. Той випадок, коли не потрібно розповідати, що хочеш. Показуєш матеріал і отримуєш рішення. Буває зовсім не так, як, можливо, уявляв попередньо, але зі 100% попаданням
Вадим Сапатрило
Закінчив створення відео Вадим на початку 2021 року, а опублікував його на широкий загал лише нещодавно. Як наслідок, вийшла не просто документальна зйомка, а справжній художній твір.

Гайда переконуватися в цьому:
Порада від Вадима: яку техніку захопити, аби зняти комету?
Оскільки переважна частина ролика - таймлапс, то потрібна фотокамера з можливістю інтервальної зйомки або додатково інтервалометр до неї. Це дозволить робити серії знімків, які потім можна буде перетворити в таймлапс відео. І, звісно, залежить від світлочутливості матриці камери, наскільки камера здатна яскраво відображати слабоосвітлені об'єкти.