Національний банк України пропонує змінити назву українських розмінних монет з “копійок” на “шаги” для відновлення історичної справедливості.
Про це йдеться на сайті НБУ.
“Дослідивши історію грошового обігу України, ми дійшли беззаперечного висновку, що назва для розмінної монети “копійка” фактично є символом московської окупації. Ми маємо своє, питомо українське, слово для визначення дрібних монет – це слово “шаг”, – зазначив голова НБУ Андрій Пишний.
Назва “шаг” давнього українського походження. Її використовували на території України і в українській грошовій лічбі (з XVI–XVII ст.). Це унікальне найменування монети, якого не знають інші лінгвокультури. Його широко вживають в класичній українській літературі, зокрема часто згадується у творчості Тараса Шевченка, Лесі Українки та інших письменників.
“Шаги” були введені у грошовий обіг у часи Української революції 1917–1921 року. Це було закріплено на законодавчому рівні. Водночас назва “копійка” має московське, імперське походження.
Заміна назви монети вимагатиме низки змін в українському законодавстві. Необхідно внести зміни до Законів України “Про пенсійне забезпечення”, “Про ринки капіталу та організовані товарні ринки”, до статті 249 Податкового кодексу України з метою синхронізації термінології.
Зокрема, треба внести зміни до статті 32 закону “Про Національний банк України” — там зазначено, що “грошовою одиницею України є гривня, що дорівнює 100 копійкам”. Також втратять чинність деякі постанови Президії Верховної Ради України.
Розроблені законопроєкти Національний банк направить до Верховної Ради України. Якщо їх схвалять, Нацбанк зможе карбувати та ввести в обіг українські розмінні монети, номіновані в шагах.
Водночас Національний банк не планує спеціально, через зміну назви, вилучати з грошового обігу монети, номіновані в копійках, й обмінювати їх на шаги. Копійки та шаги перебуватимуть в обігу паралельно.
Читайте також: До річниці незалежності НБУ випустив гривні з гаслом “Слава Україні! Героям слава!”.
Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”.
Нарешті здійсниться.Відновлення маленької історичної справедливості