Відомо, хто зможе потрапити до підрозділів тероборони

Фото: Головне управління розвідки Міністерства оборони України

Основу добровольчих формувань територіальних громад становитимуть громадяни України, які пройшли військову службу. Утім, до добровольчих загонів братимуть не тільки тих, хто служив у війську.

Про повідомляє “Армія Inform” з покликанням на статтю 9 Закону України “Про основи національного спротиву”.

Громадян України, які не проходили службу у ЗСУ, військових формуваннях та правоохоронних органах, серед інших прийматимуть до добровольчих формувань територіальних громад. Їх зараховуватимуть до складу після складення присяги добровольця територіальної оборони.

Крім цього, для зарахування необхідно пройти медичний, професійний та психологічний відбір і підписати контракт добровольця територіальної оборони.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки вже звернулися до громадян з пропозицією стати частиною територіальної оборони свого краю. Перевага такої служби в тому, що військові служитимуть поруч із домівкою та захищатимуть свою малу Батьківщину. В особливий період укомплектування частин здійснюватиметься військовослужбовцями за контрактом, за призовом особами офіцерського складу та територіальним резервом. Вони обійматимуть офіцерські, старшинські, сержантські та солдатські посади.

Усі військовослужбовці отримуватимуть грошове забезпечення відповідно до штатного розпису. Їм надаватиметься безоплатна кваліфікована медична допомога у військово-медичних закладах охорони здоров’я. Також за всіма військовослужбовцями зберігатиметься місце роботи, посада і середній заробіток незалежно від підпорядкування та форми власності й у фізичних осіб-підприємців, у яких вони працювали на час призову.

Крім того, на час дії особливого періоду в разі призову на військову службу виплата пенсії для армійців, які її отримували, не припиняється, а після звільнення зі служби — підлягає обов’язковому перерахунку.

Але до складу добровольчих формувань територіальних громад не може бути зарахована особа, яка була раніше засуджена до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, крім реабілітованої, або має дві і більше судимостей за вчинення умисних злочинів.

Нагадаємо, в ЗСУ розповіли більше деталей про військовий облік жінок.

Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *