Подружжя Олени та Михайла з Черкас взяли в родину трьох дітей, які не мали батьків.
Про це розповідає Суспільне.
– Мене забрали, я так стрибав, радів. Я запитав, чи є в них братик. А мені сказали, що я буду братиком, – пригадав семирічний Даня Єрмолаєнко, як здійснилася його мрія мати старшого брата.
Разом із тринадцятирічним Георгієм та десятирічною Таїсією, Данила взяли в прийомну сім’ю Олена та Михайло. Подружжя має одинадцятирічну доньку Мілану.
– Вона постійно, коли лягала спати, молилася на ніч, щоб Бог послав їй братика чи сестричку. Це внутрішнє бажання, воно було взаємним таким бажанням – взяти дітей, – розповіла названа мати Олена Кузіна.
Кузіни вирішили стати названими батьками ще чотири роки тому, пройшли навчання та почали оформлення документів.
– Оскільки ми планували взяти дітей до війни та почалися військові дії, нам зателефонували й запитали: “Ви ще плануєте брати дітей?” Ми не відмовилися, – казала жінка.
Протягом трьох місяців батьки вивчили звички й здібності своїх дітей. Старший Георгій разом із татом волонтерить, допомагає по господарству мамі, мріє стати автослюсарем та найбільше цікавиться музикою.
Дівчатка з першого знайомства знайшли спільну мову. Сестри разом захоплюються плетінням із бісеру.
– Найбільше подружилася з Таєю. Ми наче подружки, сестри, – розповіла Мілана.
За словами Михайла Кузіна, у Черкасах активно допомагають дітям під час війни.
– Черкаси у війну, мабуть, – найбезпечніше місце, тому що тут громадяни дуже активно долучаються допомагати дітям-сиротам. Можливо, така прихильність десь зверху Божа до нашого міста. Тому що по-максимуму всіх дітей порозбирали в сім’ї, – пояснив чоловік.
Нагадаємо, 41 дитина в Черкасах із початку 2022 року отримала статус дитини, позбавленої батьківського піклування чи дитини-сироти. З них, 31 дитину передали під опіку, в прийомні сім’ї чи будинки сімейного типу.
За словами начальниці Черкаської служби у справах дітей Світлани Шишлюк, з початку повномасштабної війни дітей, які перебували в центрі соціально-психологічної реабілітації, одразу передали прийомним сім’ям, аби їх убезпечити.
– Ми хотіли максимально швидко роздати у сім’ї діток, які вже мали статус сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Законодавець дозволяє передати дітей в цю сім’ю тимчасово за наказом у справах служби дітей. І ми так робили. Тобто фактично дітки в сім’ї, дітки забезпечені всім, дітки під контролем, дітки під захистом, – пояснила Світлана Шишлюк.
Нагадаємо, Черкащина прихистила понад сотню дітей-сиріт із гарячих точок.
Долучайся до телеграм-каналу “Шо там у Черкасах?”. Оперативно повідомляємо про повітряні тривоги і першими повідомимо про нашу перемогу
Цікаво чим ці батьки заробляють собі на життя ? Можливо отримують зарплатню від держави???Навіщо писати брехню про дітей?
Теж дуже цікаво. Чи насправді вони такі “добрі” люди. Чи вся справа в грошах на дітей.