Викрадення журналістки, Нобелівська премія та вибухи у Львові: хроніка 23-ого дня війни

Розповідаємо про основні події російсько-української війни, які стались на Черкащині, в Україні та світі за останню добу.

Двадцять третій день Україна героїчно відбивається від агресії російської федерації, яка у ніч на 24-те лютого розв’язала на території нашої держави війну. Сьогодні зранку знову стало відомо про атаку на західні міста України. Зокрема, удар був нанесений по авіаремонтному заводі у Львові. Про жертв атаки поки невідомо.

Фото: Jonah Fisher BBC

Як і у попередні дні, вкрай важкою залишається ситуація у Маріуполі, де блоковані українські війська героїчно продовжують тримати оборону та не віддають місто в руки окупантів.

Паралельно з цим радник голови Офісу Президента Олексій Арестович розповів, що нині немає можливості деблокувати Маріуполь військовим шляхом, втім Президент робить все можливе аби вирішити проблему оточеного міста дипломатичним шляхом. Крім того, Арестович пообіцяв, що Маріуполь не віддадуть.

Водночас за сьогодні із Маріуполя вдалося евакуювали 4 972 жителя. Загалом за добу в країні з “гарячих” точок врятували 9 145 людей.

Черкащина

Сьогодні стало відомо про загибель 11 березня воїна з Черкащини – Володимира Перепилиці. Він загинув від ворожого обстрілу, захищаючи місто Ізюм на Харківщині. Прощання з Героєм відбудеться завтра у Будинку трауру у Черкасах.

Ситуація на Черкащині залишається стабільною та контрольованою. Сили обласної адміністрації кинуті на забезпечення потреб як безпосередньо жителів області, так і осіб, які вимушені зупинятися на Черкащині в пошуках безпечного місця. Зокрема було розгорнуто мобільні пункти на ключових автошляхах. Тут переселенці можуть отримати необхідну допомогу та консультації.

Фото Олександра Скічка

Працівники Управління ДСНС у Черкаській області продовжують знешкоджувати боєприпаси на території Уманського району та убезпечувати місцевих жителів від загрози, що виникла після авіаційної атаки на селище Паланка у перші дні війни. 

Крім того, в Умані вслід за Черкасами скоротили комендантську годину. Тепер вона триватиме з 21.30 до 6.00, починаючи з 18 березня. 

Черкаським прокурорам представили нового керівника.

Фото: Черкаська обласна прокуратура

Очільником Черкаської обласної прокуратури став Дмитро Пархоменко, який працює на Черкащині з 2014 року. Нагадаємо, попередній керівник прокуратури – уродженець Львову Олександр Воронін у перші дні війни покинув місто та повернувся до Львову. Згодом у прокуратурі повідомили, що Воронін вийшов на пенсію. 

Не втихай в області й волонтерський рух. Долучаються до нього й місцеві ІТ-компанії, які не лише продовжують працювати, задля збереження економіки країни, а й всіляко допомагають ЗСУ.

Фото: TRIARE

Також на сайті “18000” вийшов спеціальний фоторепортаж відомого у місті фотографа Ігоря Єфімова зі світлинами життя Черкас у період війни. 

Фото Ігоря Єфімова

Україна 

Головною темою залишається дипломатичне намагання завершити війну. Російська сторона вчергове заявляє про “зближення” позицій під час переговорів, зокрема стосовно нейтрального статусу України. Водночас представники Української сторони всі подібні заяви агресорів називають провокаціями та спростовують. 

Президент України Володимир Зеленський заявив про те, що на Київщині з початку бойових дій звільнено понад 30 населених пунктів, які були захоплені росіянами-окупантами.

Президент України у своєму традиційному зверненні вчергове звернувся до росіян і спрогнозував їм повернення у 90-ті через політику путіна і агресію, яку він разом з країною розгорнув проти нашої Держави. 

На сьогодні відомо про загибель у війні 109 дітей. У Львові перед будівлею Ратуші виставили 109 дитячих візочків – як символ забраних росіянами життів українських дітей. 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Вісімнадцять три нулі (@18000_team)

Українців, які нині перебувають за кордоном, закликають долучатися до мітингу та вимагати більш активного втручання західних політиків у врегулювання війни, а також тиску на місцевий бізнес, що продовжує працювати у російській федерації. 

Також сьогодні стало відомо про зникнення чергового посадовця місцевого самоврядування на тимчасово окупованій території. Цього разу жертвою агресорів став секретар Новокаховської міської ради Дмитро Васильєв

Крім того, стало відомо про викрадення журналістки “Громадського” Вікторії Рощиної, зв’язок із якою зник 15-го березня. Про це заявили її колеги журналістки. 

Світ

Основною геополітичною темою сьогодні стала розмова президента США Джо Байдена та лідера Китаю Сі Цзіньпіна. Раніше повідомлялося про те, що Китай нібито готовий технічно допомагати росії у війні з Україною, зокрема, надаючи їм продукти харчування, озброєння та предмети подвійного використання. Водночас після розмови з Байденом Сі Цзіньпін заявив про те, що війна в Україні нікому не вигідна і Китай зі США мають докладати всіх зусиль, аби врегулювати війну мирним шляхом. Утім, поки про конкретні кроки Китаю нічого не відомо. Раніше ця країна не стала долучатися до антиросійських санкцій та залишається фактично найбільшим партнером країни-агресора. 

Також стало відомо про те, що нідерландські політики та громадські діячі спрямували звернення до нобелівського комітету аби присвоїти цьогорічну Нобелівську премію миру Володимиру Зеленському та українському народові. Водночас варто зауважити, що термін подачі подібних заяв сплинув 31 грудня минулого року. 

Ближче до вечора стало відомо, що на території країни агресора вже у найближчі дні можуть заблокувати сервіс Youtube. Раніше тут вже був заблокований Фейсбук, а також Інстаграм. 

Хроніку війни попередньої доби читайте ТУТ

Хочеш більше фото- та відеоконтенту? Шукай його в нашому інстаграмі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *