Вільне відвідування університету*

Індивідуальний графік навчання — право студентів, що закріплено в Законі України “Про вищу освіту”. Ця можливість надається студенту з вже першого навчального курсу. Причини вибору індивідуального графіка досить різні. Це поєднання здобуття освіти з роботою, вагітність та догляд за немовлям, виробнича практика чи стан здоров‘я. Студент з індивідуальним графіком опрацьовує навчальний матеріал самостійно. Переважну частину семінарських робіт надсилає в електронному форматі. Проте на рівні з іншими однокурсниками складає іспити та екзамени.

На перший погляд, вільний графік навчання здається вдалим рішенням, та розглянемо детальніше порядок його отримання. 

Вільне відвідування

Провідні вищі навчальні заклади України, як правило, затверджують власні положення по порядок отримання індивідуального графіка навчання.  В них закріплюється процедура та строки для узгодження дозволу. Порядок передбачає досить тривалий процес формування персонального графіка з представниками освітньої ланки. Також необхідно документарно підтвердити необхідність відвідувати навчальний заклад на індивідуальних умовах. Втім, кожен студент може проконсультуватись щодо отримання дозволу в представників деканату чи факультету ВНЗ. 

Як правило, необхідно пройти наступні етапи для отримання дозволу:

  • Сформувати заяву на ім’я ректора чи декана факультету про перехід на індивідуальний графік;
  •  Долучити підтвердження (довідка з роботи, висновок лікаря, рекомендаційний лист); 
  •  Долучити погоджений графік з підписами усіх викладачів предметів  курсу. 

При цьому, варто зазначити про те, що приймаючи рішення, директорат освітнього закладу враховує:

  •  загальну успішність студента; 
  •  відвідування лекцій та семінарських занять; 
  •  наявність академічної чи фінансової заборгованості;
  •  залучення до університетського життя. 

Також кандидата очікуватиме співбесіда. Тож варто підготуватись до обґрунтування вибору вільного відвідування університету. Отримавши позитивне рішення, студент безумовно матиме низку переваг. Це насамперед гнучкість у поєднанні процесу навчання з особистими потребами та сімейним життям. Можливість для здобуття професійного досвіду. Або ж змога отримувати додатковий заробіток одночасно з навчанням. 

Проте, виокремлюючи недоліки, варти зазначити, що індивідуальний графік відвідування університету є обмеженим у тривалості, оскільки угода укладається на семестр, або ж курс. Тому в майбутньому процедура отримання дозволу буде повторюватись не менш як раз на рік. До того ж порядок є досить довготривалим — необхідно узгоджувати строки  виконання завдань та опрацювання лекційного матеріалу із кожним викладачем окремо, «збирати підписи». 

Перспектива

Загалом, вільне відвідування університету не має значного попиту та викликає сумніви щодо затрачених сил. Якщо студенту необхідно паралельно заробляти гроші, або ж доглядати за дитиною, скоріше всього він обере заочну форму навчання. Теж саме стосується виробничої практики, або ж стажування закордоном. Звичайно, непоодинокі випадки успішного використання вільного графіка навчання,  тому варто зважати на всі переваги та недоліку індивідуального формату навчання.

*Реклама

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *