У Держекоінспекції Центрального округу під час одного з рейдів виявили в заборонених сітках чверть тонни риби. Кажуть: спрацювали на випередження та випустили виловлене до водойми.
Шкода навколишньому природному середовищу могла скласти близько 68 тис. грн, повідомив на своїй фейсбук-сторінці начальник Управління екологічного нагляду (контролю) Черкаської області Олександр Позняков.
Виявили заборонені знаряддя лову під час рейду 3 вересня 2019 року на Кременчуцькому водосховищі. Там вилучено 7 мисинових сіток висотою два з половиною метри, кроком вічка 35 на 35 мм, якими винищується риба малих розмірів. Окрім того ще 4 «промислові» ятері на 4 кулі довжиною кожної 25 метрів, в яких знаходилась риба видів сом, товстолоб, плітка, карась, лящ загальною вагою близько 250 кг.
– Це робота на упередження та збереження риби. Адже ми ставимо завдання не вилучати її, а випускати. При цьому вилучаємо дорогі браконьєрські знаряддя. У цьому випадку на суму, за цінами «чорного» ринку, близько 80 тис. грн, – говорить в.о. начальника Державної екологічної інспекції Центрального округу (Черкаська та Полтавська області) Сергій Поліщук.
У Держекоінспекції закликають долучитися до “флешмобу” громадян та інші служби: патрульну поліції, Нацполіцію, рибний патруль. Його мета: працювати задля збереження риби (випускати у водойми виловлену незаконно).