Легалізація медичного канабіса в Україні важлива насамперед для контролю хронічного болю у хворих.
Про це під час прямого ефіру у студії “18000” заявив директор Черкаського обласного онкологічного диспансера Віктор Парамонов.
– Гострий біль сам по собі складний і дуже небезпечний, як правило, його досить швидко сьогодні долають. І це не є такою проблемою. Натомість витримати постійний хронічний біль майже неможливо, – зазначив Парамонов, додавши, що профільні організації такий вид болю зараховують до тортур.
За його словами, часто через хронічний біль пацієнти вимушені перебувати у стаціонарі, хоча могли би лікуватися вдома. Лише за минулий 2022 рік онкодиспансер витратив 2,5 млн грн на медикаменти для знеболення. Парамонов додав, що більшість ліків ідуть саме на стримування хронічного болю, а не для наркозу чи тамування гострого болю.
За словами медика, більшість пацієнтів, які потребують медичного канабіса, паліативні хворі.
– В людини обмежений термін життя. Ми не можемо продовжити його, але ми маємо якість зробити. Сьогодні в країнах Західної Європи чи Євросоюзу таку терапію 80% пацієнтів отримує в домашніх умовах, а 20% в стаціонарах. У нас же поки що ця піраміда навпаки, тому що всі умови споживання сильних знеболювальних прив’язані до лікарень. Хворий не може до родичів з’їздити на якісь урочистості, на якісь події, бо треба проїхати 200 кілометрів, а він тут прив’язаний. Що робити? А так він би міг собі взяти все, що треба, в дорожню валізку і собі поїхав. І він вільний, він спілкується. Це нормально, це якість людського життя. Це про емпатію до людей, – говорить медик.
Дивіться повну версію ефіру на тему легалізації медичного канабіса
Як повідомляв “18000”, Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про медичний канабіс.
18000 і Хамаза збирають 2 мільйони на ЗСУ. Ваш донат допоможе “Знайти і знищити ворога”. Монобанка – ТУТ
Втомився читати лише сумні новини? Підписуйся на інстаграм “18000” – місце, де ділимося надихаючими історіями черкащан та рекомендаціями від нашої команди