Вихованці черкаських дитсадочків другий місяць не їдять м’ясопродуктів через нерішучість освітян

Діти в черкаських дитсадках два місяці не мають на обіди сосисоск та ковбаси через розгляд департаментом освіти та гуманітарної політики ЧМР рішення АМКУ щодо закупівлі м’ясопродуктів, очікуваною вартістю 5,06 млн грн.

Про це стало відомо з відповіді Департаменту на запит Артура Чемириса, пишуть “Наші гроші“.

У січні освітяни оголосили закупівлю 33 т сосисок, сардельок і ковбаси для дитсадків.

 

Вони прописали собі можливість відхилення учасника за негативний досвід виконання аналогічних договорів. Документально підтверджені дані про це могли бути отримані у будь-якого суб’єкта, який коли-небудь купував аналогічний товар в учасника тендеру.

Крім того, ТОВ «Ниви Черкащини» через АМКУ домоглося, щоб замовник прибрав вимогу щодо мінімальної вартості аналогічного договору в 50% очікуваної вартості закупівлі.

На торги прийшли ТОВ «Каштан-Плюс», ТОВ «Хлібний дім – Україна» і ТОВ «Кап-Прод», але до аукціону допустили тільки «Каштан-Плюс» і «Хлібний дім – Україна».

«Кап-Прод» Світлани Лебідь відхилили за надання недостовірної інформації. Компанія подала аналогічний договір від 1 березня 2019 року з ФОП Касяненко Надія Сергіївна про поставку сосисок МХП лікарських, традиційних, на пару, філейних і філейних міні на 106 тис грн. Замовник звернувся до виробника ПрАТ «Український бекон», який відповів, що сосиски МХП філейні та філейні міні у вказаному фасуванні були зняті з виробництва 26 жовтня 2018 року і 1 грудня 2018 року. Також виробник повідомив, що договірні ціни «Кап-Проду» нижчі від його власних цін. Освітяни зробили висновок, що поставлений «Кап-Продом» за аналогічним договором товар був непридатний до реалізації, адже максимальний строк придатності сосисок за ДСТУ 4436:2005 становить 12 діб.

«Кап-Прод» поскаржився в АМКУ на своє відхилення та допущення «Каштан-Плюс» до аукціону. В документації тендеру не було вимог щодо цін і підтвердження торгових марок та умов зберігання товару, поставленого за аналогічним договором, тому адмінколегія визнала відхилення «Кап-Проду» неправомірним. Натомість «Каштан-Плюс» мав бути відхилений, бо не підтвердив наявність комірників і не вказав у відповідній таблиці назви первинних документів, що підтверджують факт приймання-передачі м’ясної продукції.

Адмінколегія АМКУ 8 травня зобов’язала освітян скасувати рішення про відхилення «Кап-Прод» і допущення «Каштан-Плюс». Через місяць, 4 червня директор Департаменту Сергій Воронов відповів на запити Артура Чемириса, що рішення АМКУ «знаходиться на розгляді у Замовника торгів», а м’ясопродукти у травні в дитсадки міста не поставлялися.

Тендер і досі знаходиться на стадії прекваліфікації, бо замовник не вчиняв ніяких дій.

На першому тендері АМКУ за скаргою «Кап-Проду» наказав прибрати умову про 50% вартості. Натомість замовник став вимагати, щоб предмет аналогічного договору за кількістю і номенклатурою відповідав предмету закупівлі в повному обсязі або більше. Тобто замінив ліміт у 50% по вартості на ліміт у 100% по обсягу та асортименту.

«Кап-Прод» удруге поскаржився в АМКУ, тож адмінколегія 24 червня знову зобов’язала замовника усунути дискримінаційні умови. Повний текст її рішення ще не опубліковано.

Багаторічний постачальник продуктів у дитсадки Черкас «Каштан-Плюс» є фігурантом низки кримінальних проваджень, зокрема щодо можливого привласнення бюджетних коштів. Компанія належить директорці Ганні Олексенко, Валентині Гладун та Дмитру Олексенку. За даними черкаської поліції, керівництво фірми «Каштан-Плюс» перебуває у дружніх відносинах з депутатом Черкаської міськради Юрієм Тренкіним («Батьківщина»). Його родичці Аллі Коломієць належить нинішній суперник «Хлібний Дім – Україна».

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі
    коментарі
    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *