Директор Черкаситеплокомуненерго Павло Карась вважає, що потрібно переглянути забезпечення харчування дітей у школах і, як варіант, видавати їм сухпайки. Також через прогнозовані зимові відключення електроенергії Карась пропонує розпочати навчальний рік раніше.
Про це йшлося у програмі “Що далі?”.
Павло Карась вважає, що взимку через ймовірні відключення електроенергії неможливо забезпечити стабільну роботу кухні в школах міста з дотриманням санітарно-гігієнічних норм. А це є небезпекою для здоров’я учнів.
– Я скептично ставлюся до дитячого харчування в закладах освіти. Основна проблема – це холодильники. Ми перебуваємо у воєнному стані і маємо забезпечити безпечне харчування. Не впевнений, що це можливо. Забезпечити безпечне харчування в сучасних умовах, коли відключене світло, холодильники не працюють, продукти в них псуються, бо не забезпечений температурний режим. Відповідно, це може призводити до істотних ризиків для здоров’я дітей, – сказав Павло Карась.
Водночас директор підприємства запропонував кілька варіантів вирішення можливої проблеми:
– Або потрібно робити фабрику-кухню, де централізовано готуватимуть їжу, яка буде незалежно заживлена, тоді цю їжу будуть роздавати. Можливо, роздавати дітям сухі пайки або для малозабезпечених роздавати продуктові набори батькам. Я не кажу не давати їжу дітям. А говорю, що так, як було раніше, можливо, не вийде за об’єктивними причинами, – зауважив Карас.
Також комунальник вважає, що варто перенести навчальний рік із вересня на серпень і зробити тривалі канікули в темні й холодні місяці, грудень і січень.
– Ця думка базується на тому, що в ці місяці прогнозовані найбільші відключення. Генераторів надовго не вистачить. Одне питання, чи їх вистачить на школу, інше – що немає тих, хто їх вмикатиме. В мене одна логіка – це тривалість світлового дня. Можливо, залишити на навчання старшу школу. Це вже питання до освітян, як це реалізувати, – додав Павло Карась.
Він пояснив, що у міській раді нині обговорюють питання навчання школярів взимку. Одна з його ідей – забезпечити школи акумуляторними станціями. Проте одна станція для однієї школи коштуватиме близько 15 тисяч доларів. Попри те, що в закладі будуть світло та інтернет, електроплити в їдальнях не працюватимуть. Заживити всі кухні в місті неможливо.
Дивіться повну версію прямого ефіру:
Читайте також: Школи Черкас обладнані генераторами, але є нюанс.
Резонансні розслідування, ефіри з відомими й цікавими гостями – усе на каналі “18000” в ютубі. Підписуйтеся!
Яким боком Карась до харчування дітей,нехай свою роботу виконує.