Хореографка, яка працювала в Черкасах, допомогла росіянці створити мистецький проєкт

Оксана Сергєєва для "Репетиції Лебединого озера".

Оксана Сергєєва для “Репетиції Лебединого озера”. Фото: Anna Jermolaewa

Українська балерина та хореографка Оксана Сергєєва, яка керувала Школою класичного балету в Черкасах, долучилася до проєкту “Репетиція Лебединого озера”. Його створювала російська художниця Анна Єрмолаєва. 

Про це пише Суспільне культура.

Виставковий проєкт “Репетиція Лебединого озера” представить Австрію на 60-й Венеційській бієнале. Його авторка Анна Єрмолаєва, яка народилася в Ленінграді (СРСР) і живе у Відні з 1989 року.

“Згідно з пресрелізом, її робота відсилає до дитячих спогадів про радянську цензуру: коли під час політичних чи соціальних заворушень по телевізору в СРСР показували балет “Лебедине озеро”. У межах виставки відбудеться презентація відео, інсталяцій, світлових об’єктів, звуку і перформативних елементів в поєднанні з новими роботами та продовженням наявних творів художниці”, – йдеться в повідомленні.

Анна Єрмолаєва

Анна Єрмолаєва. Фото: Maria Ziegelböck

Для виставки Єрмолаєва співпрацювала з українською балериною та хореографкою Оксаною Сергєєвою, яка керувала балетною школою в Черкасах і переїхала з родиною до Австрії після початку повномасштабного вторгнення росії у 2022 році.

Державна секретарка з питань мистецтва та культури Андреа Маєр прокоментувала це рішення.

– Це добре і важливо, що Австрія потужно представлена на бієнале і робить вирішальний внесок у цю міжнародну виставку сучасного мистецтва. Саме тому я рада, що австрійський внесок у 2024 році займе особливо актуальні та релевантні позиції, – зазначила Андреа Маєр.

Австрійський павільйон відкриється 18 квітня 2024 року.

60-та Венеційська бієнале відбудеться у рік іншої річниці — 10 років як росія анексувала Крим та окупувала частини Донецької та Луганської областей. Та у пресрелізі проєкту немає згадки про російську агресію, геноцид та злочини на окупованих росією територіях.

Додають, Україна на Венеційській бієнале буде представлена проєктом “Плетіння сіток” за кураторством ГО “Українська фотографія” (куратори — Вікторія Бавикіна та Максим Горбацький) та за участі художників Каті Бучацької, Лії Достлєвої та Андрія Достлєва, Андрія Ревковського та Даніїла Рачинського. Архітектуру розробляв Олександр Бурлака. Метафора проєкту — плетіння маскувальної сітки як спільної дії, що допомагає емансипації кожного її учасника.

Польщу у 2024 році представлятиме робота української “Відкритої Групи” (учасники: Антон Варга, Юрій Білей та Павло Ковач мол.). Проєкт “Повторюйте за мною” стане продовженням існуючої відеоінсталяції, яку митці створили у 2022 році. Роботу було показано у Польщі у галереї “Лабіринт” (Люблін) на 10-й ювілей групи. В Україні роботу можна побачити до 10 березня 2024 року у львівському Jam Factory.

Нагадаємо, Венеційська бієнале — одна з провідних виставок сучасного мистецтва, що відбувається щодва непарні роки у Венеції.

Єдиний телеграм-канал новин у Черкасах, новинам якого можна довіряти. Підписуйся на “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Реклама МХП

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *