Хроніка війни. Головні події Черкащини та України 19-ої доби

Розповідаємо про основні події російсько-української війни, які сталися на Черкащині, в Україні та світі за останню добу.

Збройні сили України та інші військові формування продовжують чинити опір агресії військ окупантів на території нашої держави. Уночі низка населених пунктів знову піддалася повітряній атаці. Зокрема, уламками ракети було пошкоджено черговий житловий будинок у столиці, від атак окупантів продовжують потерпати й інші міста, що героїчно тримають оборону: Харків, Маріуполь, Миколаїв та інші.

Водночас в окупованих містах не зупиняються мітинги та акції протесту проти дій ворожої армії. Люди продовжують виходити на протести у Мелітополі, Херсоні, Бердянську. В останньому було зафіксовано ворожий флот, а під вечір окупант здійснює спроби зняти з флагштоку Український прапор.

Черкащина

На Черкащині продовжується формування продовольчих резервів, а також триває робота із забезпеченням біженців необхідними речами та продуктами. Вимушені покинути свої домівки продовжують прибувати до Черкас та інших міст області. В обласній військовій адміністрації нагадують контакти, за якими біженці та переселенці можуть звертатися за допомогою.

Виконавчий комітет Черкаської міської ради спрямував 10 млн гривень з резервного фонду місцевого бюджету у якості субвенції для придбання необхідних матеріально-технічних засобів Збройним силам України. Крім того, було “зарезервовано” ще 46 мільйонів, які можуть бути використані за потреби.

Євген Лисенко

На жаль, днями стало відомо про втрату серед черкаських військових. У селі Ротмистрівка попрощалися із загиблим Євгеном Лисенком – майором Збройних сил України, пілотом, який загинув, захищаючи небо України. Вступивши в останній бій Євген зміг завдати втрат ворогу але ціною власного життя. У загиблого воїна залишилось двоє дітей.

Незважаючи на втрати та обмеження військового часу, на Черкащині поступово повертаються до навчального процесу. Понад 400 навчальних закладів області відновлюють свою роботу. Навчання поки відбуватиметься у дистанцій формі. Про це повідомив голова Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Про відновлення роботи заявив і Черкаський зоопарк, що є однією із візитівок обласного центру. Тут обіцяють працювати з 10 до 16 години та запрошують відвідати звіринець.

Фото з фейсбук-сторінки зоопарку

У Черкаській ОВА повідомили адреси аптек, де можна отримати інсулін за потреби. Також стало відомо про те, що у період військового стану не стягуватимуть доплату за цей медичний препарат.

Україна

Головною темою сьогоднішнього дня став четвертий раунд перемовин між контактними групами української та російської сторони. Учасники підходили до зустрічі із виваженим оптимізмом, однак досягти конкретних домовленостей сьогодні не вдалося.Учасники перемовин взяли “технічну перерву” до завтра.

Четвертий раунд перемовин

Водночас продовжились спроби розблокувати Маріуполь та забезпечити там діяльність гуманітарного коридору для вивезення цивільного населення. Утім, скористатися можливістю покинути атаковане агресорами місто змогли лише 160 автівок. Про це повідомила представниця української сторони міністр Ірина Верещук. Ситуація у місті залишається критичною.

Крім цього, у Міністерстві оборони вчергове закликали цивільне населення не повідомляти деталі обстрілів ворогу та точні адреси, де впали ворожі ракети. Це дозволяє ворогу завдавати інших ударів та коригувати власну роботу.

Від ударів ворога продовжує потерпати і Північно-Західна Україна. Зокрема, Рівне знову став об’єктом ракетного удару. Об’єкт – телевежа, де загинули 9 людей, а ще 9 отримали поранення.

Фото Віталія Коваля

У тимчасово окупованому Донецьку сьогодні було зірвано ракету Точка-У. Унаслідок цього загинуло 20 осіб. Про це повідомляють російські ЗМІ, де звинувачують в ударі українських військових. Водночас у ЗСУ повідомили, що жодних ракетних ударів по Донецьку не наносили.

Натомість росія вчергове продовжує залякувати нарощуванням агресії та ударами по нібито об’єктам оборонно-промислового комплексу та місцям скупчення іноземних добровольців. Паралельно з цими заявами стало відомо про удар, нанесений по торгово-розважальному центру “Лавина мол” у Києві, у результаті чого постраждали, зокрема, дитячі комплекси, а також магазин з продажу нижньої білизни. Крім цього, був обстріляний завод “Кока-кола”.

Світ

Окремі компанії продовжують покидати ринок країни-агресора. У відповідь на це у росії готують низку законів, зокрема, стосовно кримінальної відповідальності представників іноземних компаній, а також націоналізації їхнього майна. Також у росії офіційно дозволили не повертати власникам літаки, які перебувають у лізингу російських авіаоператорів.

Крім цього, удень 14-го березня стало відомо про посилення санкції проти видобувних компаній російської федерації. Зокрема, мова про “Роснефть”, “Транснефть” та “Газпром нефть”. Водночас країни Європейського союзу продовжать купувати  нафту у цих компаній.

Корпорація “Меtа” вчергове змінила правила користування власними ресурсами, серед яких і Фейсбук. Відтепер користувачам заборонено бажати смерті президентам будь-яких держав. Нагадаємо, що раніше, корпорація “дозволила” подібні побажання для Путіна з боку українців, що викликало бурхливу реакцію у росії. Там відсьогодні заборонено популярний сервіс “Instagram”.

Американський мультимільярдер та інноватор Іллон Маск у традиційній для себе манері викликав на двобій Володимира Путіна. Бій має відбутися за Україну. На заяви Маска відреагували представники путінської раті – голова роскосмосу Рогозін, а також ватажок республіки Чечня Рамзан Кадиров, який, крім того, заявляє про те, що нібито перебуває на території України.

Хроніку війни попередньої доби читайте ТУТ.

Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *