Повістки можуть вручати будь-де, їх формулювання може бути різним, а за неявку до військкомату передбачена кримінальна відповідальність.
Про це розповіла речниця Територіального центру комплектування у Черкаській області Аліна Кривошея, пише Суспільне.
Де, хто і кому вручає повістки
- У законі України не зазначено, в якому місці можуть вручати повістку. Це може бути будь-де: на вулиці, на робочому місці, вдома, на блокпостах тощо.
- У воєнний час потрібно завжди носити з собою документи та за потреби надавати їх для перевірки. На підставі документу, що посвідчує особу, і виписується повістка.
- Повістку може вручити працівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки, представники органів місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ, організацій, зокрема, закладів освіти, незалежно від форми власності та підпорядкування, управителі багатоквартирних будинків, власники будинків у разі ідентифікації особи.
Єдиного бланка повісток не існує
24 лютого в Україні оголосили загальну мобілізацію. Тож тим, хто з тих чи тих причин не прибув до територіальних центрів комплектування, можуть вручати повістки з метою уточнення облікових даних. До таких даних належать: особисті контакти, інформація про стан здоров’я призовника, склад сім’ї, місце роботи, навчання тощо. Потрібно уважно читати зміст повістки: «пропоную з’явитися» чи «наказую».
Повістка також зобов’язує військовозобов’язаних пройти медичний огляд.
Незалежно від тексту отриманої повістки, серед обов’язкових документів, які треба мати з собою при візиті до військкомату – паспорт, ідентифікаційний код та військовий квиток або приписне свідоцтво, пояснила речниця.
Що буде за неявку до військкомату
Згідно з частиною 3 статті 22 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, під час мобілізації ті, хто отримали повістки, зобов’язані з’явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах.
Якщо громадянин України відмовляється від отримання повістки, складається акт про відмову.
Відповідно до статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення в разі неявки за викликом ТЦК для визначення призначення у воєнний час тягне за собою накладення штрафу.
Окрім того, статтею 336 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом серед резервістів в особливий період.
Нагадаємо, Бондаренко закликав чоловіків-переселенців ставати на облік.
Долучайся до телеграм-каналу “Шо там у Черкасах?”. Оперативно повідомляємо про повітряні тривоги і першими повідомимо про нашу перемогу