День народження черкаського медіа “18000” зібрав ком’юніті з понад 150 людей. Це спільнота Клубу донаторів, партнери, друзі та читачі медіа. До шостої річниці команда заснувала власну відзнаку 18000.Awards. В офіційній частині заходу редакція розповіла про свої досягнення у 2024 році, а під час нетворкінгу гості мали можливість поспілкуватися з кожним із команди медіа.
“18000” розповідає, як усе було.
Яким був 2024 рік для “18000”
Скільки людей читають сайт
За п’ятий рік своєї діяльності сайт “18000” відвідали понад 2,3 млн користувачів. Це на 700 тисяч більше, ніж у 2023 році. Читачі присвятили нашим матеріалам 10,3 млн переглядів. Це також перевищує попередні показники на 2,4 млн.
– За такими результатами стоїть щоденна робота команди, якою я дуже пишаюся. Нині у складі редакції 11 людей, кожен і кожна з яких сумлінно працюють, аби містяни мали доступ до чесних новин, розслідувань, відеоінтерв’ю та спецпроєктів. На цей рік ми ставимо собі ще більш амбітні цілі: і щодо кількісних показників, і щодо нових форматів, – зазначає директорка медіа Єлєна Щепак.
Соцмережі та ютуб “18000”
Кількість користувачів збільшилася не лише на сайті, а й у фейсбуці, інстаграмі, телеграмі та вайбері на кілька тисяч. Усі соцмережі випередив ютуб “18000” – підписників стало більше на 178 %. На цій платформі за рік “18000” опублікував 12 розслідувань. І вони мають свій вплив. Наприклад, після оприлюднення розслідування про медобладнання сумнівної якості, що придбали в черкаську лікарню, нині триває судовий процес.
– Свідомо звернув увагу на “18000” наприкінці 2024 року, після виходу розслідування про Тренкіна. Потім переглянув усі інші розслідування, знайшов, де задонатити, і зробив це. Зрадів, що у Черкасах є таке медіа, – каже донатор “18000”, член Наглядової ради НСТУ у сфері фізичного виховання та спорту Роман Горбань. – Ви четверте джерело влади, ідейні людини, а такі – більш результативні. Ці результати необхідні нашому суспільству.
Крім розслідувань, у 2024 році журналісти “18000” разом із донатором, місцевим підприємцем Іваном Іскімжі випустили серію перших відеоподкастів про Черкаси – “Бульвар Шевченка”. А ще на ютубі можна переглянути інтерв’ю з виконавцем Курганом, начальником Черкаського міського ТЦК та СП Олегом Тимошенком, добровольцями, які знищують шахеди над Черкащиною тощо.
Збори “18000”
Після повномасштабного вторгнення команда журналістів відкрила благодійний фонд “18000: РАЗОМ” для допомоги українським захисникам. За цей час читачі видання допомогли зібрати 16,1 млн гривень для військових, із них у 2024 році – 6 млн гривень. Разом ми підсилили військо 68 дронами, 10 автомобілями, баггі, лаветою, 51 ударним дроном, п’ятьма тепловізорами, 10 автомобільними РЕБами, шістьма екофло, антенами і підсилювачами сигналу до них, чотирма старлінками, а ще десятками акумуляторів, павербанків і наземним роботом.
Минулоріч також з’явилася на світ перша кавова колаборація медіа з місцевими обсмажувальниками “About Coffee”. Разом було створено і продано 750 боксів кавових дріпів і зібрано понад 400 тис. гривень.
Оцінка “18000”
Наскільки якісно медіа дотримується журналістських та етичних стандартів, свідчать незалежні оцінювання. “18000” – одне з двох черкаських онлайн-видань, яке залишається впродовж двох років на Мапі рекомендованих медіа.
Також “18000” пройшло кількамісячну перевірку JTI, отримавши за результатами рейтинг – “Повністю заслуговує на довіру”.
Клуб донаторів “18000”
Медіа активно формує спільноту однодумців упродовж двох років. За останній рік Клуб донаторів розширився від 45 до 125 осіб.
Мембери спільноти “18000” отримують:
- доступ до закритого телеграм-каналу, де можуть спілкуватися з редакцією, а також першим дізнаватися про плани та “закулісне життя” команди;
- щодватижні донатори отримують емейл-розсилку із добіркою найцікавіших матеріалів команди;
- запрошення на закриті заходи, зокрема, допрем’єрні покази розслідувань;
- редакційний мерч.
– Я знав про “18000”, здається, від того моменту, як з’явився сайт. Більш активно слідкувати за матеріалами став після повномасштабного вторгнення. Вважаю, що важливо розвивати ком’юніті навколо видання. Мені приємно, що я підтримую цей процес. Хто, як не медіа може порушити питання, що стосуються міста? Важливо підтримувати такі ініціативи і важливо, щоб були люди, які це роблять, – каже донатор “18000” Андрій Кривчик.
День народження “18000”
Свій шостий день народження медіа відзначило 18 січня. Уперше команда організувала відкриту подію, на яку могли зареєструватися всі охочі. Захід об’єднав небайдужих черкащан і гостей міста, серед них – журналісти, волонтери, військові, підприємці, вчителі, айтівці, громадські діячі. Понад 15 гостям “18000” вручив відзнаки.
– Я дуже хочу, щоб черкасці знали про команду “18000” більше. Завдяки івенту ми стали на крок ближчими до цілі, адже понад 150 людей прийшли на день народження медіа. Нас так багато: небайдужих, щирих, готових працювати заради змін. Закликаю доєднуватися до Клубу донаторів “18000”. Будемо бачитися частіше, – підсумовує менеджерка спільноти “18000” Анастасія Михайлович.
Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”