Відсутність симптомів хвороби не завжди означає, що її немає. Чимало захворювань тривалий час можуть протікати безсимптомно. І гінекологічна патологія – не виключення. Єдиний спосіб виявити її ще на початкових стадіях – планове профілактичне обстеження у лікаря.
Як часто і в якому обсязі жінці потрібно проходити обстеження в гінеколога та які сучасні методи лікування гінекологічної патології існують, розповідаємо разом із кандидаткою медичних наук, лікарем-гінекологом “Академії лазерної медицини” Валентиною Ковбасій.
Чи варто проходити обстеження у гінеколога, якщо нічого не турбує?
Якщо жінка вважає себе здоровою, тобто не має жодних патологічних симптомів, які б її турбували, обстеження у гінеколога їй рекомендовано проходити раз на два роки. Під час такого візиту лікар має провести огляд та забір матеріалу для аналізу методом рідинної цитології та ПЛР на віруси папіломи людини високоонкогенних типів. Крім цього, пацієнтка може здати мазок на мікрофлору бактеріального й грибкового спектру та пройти УЗД-обстеження. Такі дослідження дозволяють дізнатися, чи має жінка гінекологічну патологію, яка може протікати безсимптомно.
Водночас, якщо раніше в жінки було виявлено доброякісну патологію, надалі плановий візит до лікаря варто робити не менше, ніж раз на рік. Усе – аби проводити періодичні курси лікування та динамічне спостереження за станом захворювання задля профілактики розвитку онкозахворювань.
Обстеження гінекологом жінок, які мають гіпертонічну хворобу, надмірну вагу тіла та цукровий діабет або одне з перелічених захворювань, мають бути частішими, – зазначає лікар-гінеколог “Академії лазерної медицини” Валентина Ковбасій.
Які симптоми свідчать про те, що жінці час звернутися до гінеколога?
Часто жінки відтягують візит до гінеколога, намагаючись лікуватися народними методами чи приглушуючи симптоматику хвороб за допомогою ліків, куплених без призначення фахівця. Прибравши симптом, наприклад біль, пацієнтці може здаватися, що хвороба минула. Однак таке самолікування лише погіршує стан та, як наслідок, робить візит до гінеколога вже невідкладним, а подальше лікування – більш тривалим.
Аби не допустити такої ситуації, звертатися за допомогою до фахівця варто за перших симптомів хвороби чи дискомфорту. Зокрема, насторожити мають такі симптоми:
- біль внизу живота, зокрема під час менструації чи сечовипорожнення;
- порушення менструального циклу, затримка місячних;
- кров’янисті виділення в менопаузі;
- виділення зміненого характеру;
- свербіж та інший дискомфорт;
- нетримання сечі або часті позиви до сечовипорожнення;
- збільшення розмірів живота;
- підвищення температури тіла нез’ясованого генезу.
– Наприклад, варто розуміти, що місячні не повинні бути болючими. Якщо таке є, це вважається дисменореєю (порушення менструального циклу, яке проявляється болем внизу живота під час місячних та потребує знеболення, – ред.). Зазвичай менструальні болі з’являються ще з моменту появи перших місячних й тому дівчина вважає, що це нормально. Але в такому випадку варто відразу звернутися до гінеколога. Жінки, в яких є дисменорея, часто мають високий відсоток доброякісної гінекологічної патології, зокрема ендометріозу, – пояснює Валентина Ковбасій. – Також дисменорея може виникнути і вторинно, тобто спостерігатися не з часу першої менструації. Тоді, як правило, це пов’язано із запальними процесами або вже набутим ендометріозом.
Чи можна пройти планове обстеження у гінеколога в “Академії лазерної медицини”?
Так. В “Академії лазерної медицини” можна як пройти огляд у лікаря-гінеколога, так і лікувати виявлену патологію за допомогою сучасних методів.
– У нас практикуються комплексні обстеження: можна здати необхідні аналізи, провести огляд і УЗД за один візит, – ділиться Валентина Ковбасій. – Крім цього, у разі необхідності можливе дообстеження при виявленні змін в лабораторних аналізах або візуально під час гінекологічного огляду. Ми маємо кольпоскоп, який дозволяє виявити патологічне утворення на мікроскопічному рівні та взяти прицільну біопсію, що гарантує раннє виявлення захворювання.
Лікування яких хвороб здійснюють у медичному центрі?
Фахівці “Академії лазерної медицини” займаються діагностикою та лікуванням вульвовагінальних захворювань, а також патологією шийки та тіла матки, зокрема фоновими і передраковими станами за допомогою сучасного лазерного, ендоскопічного обладнання. Новий напрямок діяльності медичного центру – естетична медицина в інтимній сфері.
Крім цього, фахівці “Академії лазерної медицини” займаються гістероскопією – малоінвазивним та малотравматичним методом діагностики та лікування патології матки.
– Маємо декілька моделей гістероскопів різного функціонального призначення, які дозволяють видалити як великі новоутворення під анестезією, так і невеликі поліпи без анестезії, що спрощує підготовку до операції, знижує її ризик, травматичність та скорочує реабілітацію в післяопераційному періоді. Після такої маніпуляції жінка не потребує перебування в стаціонарі та того ж дня може йти додому, – зазначає Валентина Ковбасій. – Надалі видалене утворення аналізується сучасним гістологічним методом, який дозволяє з’ясувати причину його виникнення: інфекційний процес або дисгормональні розлади.
У сфері естетичної медицини фахівці клініки проводять корекцію форми інтимних органів, лікування опущення піхви та стресорного нетримання сечі, а також рубцьових змін та деформацій, які можуть виникати після пологів, за допомогою методики фраксельного фототермолізу або “фракселя”.
– Також ми надаємо допомогу жінками, які страждають від вікових атрофічних змін інтимної сфери. Зокрема, йдеться про лікування методом PRP-терапії аутоплазмою, збагаченою тромбоцитами або практикуємо ін’єкційні методики введення гіалуронової кислоти, – зазначає Валентина Ковбасій.
Повний перелік послуг “Академії лазерної медицини” та ціни – тут
Для запису на консультацію звертайтеся за номерами телефону: +38 (073) 016-08-19 або +38 (068) 518-63-18
Адреса: м. Черкаси, вул. Дахнівська, буд. 50/12А
*Реклама