Зарубина гора – мальовниче місце на Трахтемирівському півострові, схили якого за роки все вище почали омивати води Дніпра.
Фото змін Зарубиної гори опублікував у своєму блозі мандрівник Алекс Родін.
На Дніпрі, на межі Черкаської та Київської областей, розкинувся Трахтемирівський півострів. На ньому розташований не лише регіональний ландшафтний парк “Трахтемирів”, а й Зарубина гора, з якої відкривається чудовий вид на простори ріки.
Раніше на півострові було декілька сел, та після створення й наповнення у 1970-му році Канівського водосховища, більшість із них були відселені. Змінили води водосховища й Зарубину гору: рівень води біля її схилів почав підвищуватися.
– Зверніть увагу як низько стоїть вода. Я легко доходив берегом від Григорівки до Трахтемирова, – зазначив фотограф.
Як пише “IGOtoWorld.com“, cаме між Зарубиною горою і Переяславом раніше існував відомий у літописах “коров’ячий брід” через Дніпро. Козацька кіннота переходила його, замочивши ноги коней максимум до колін. На сьогодні створення водосховища підвищило рівень води в річці, і брід перестав існувати.
Але навіть сьогодні тут одне із найвужчих місць Канівського водосховища (відстань між берегами не перевищує 3 кілометрів).
Також на території села Зарубинці, що існувало раніше, розташовувався й Зарубинський або Трахтемирівський Свято-Успенський чоловічий монастир, який був закритий уніатами у 1789 році.