Пошук потрібної інформації, перегляд листів на пошті, користування застосунками та програмами, підключення до стороннього Wi-Fi — це все може призвести до зараження планшету вірусами.
Користувач протягом тривалого часу може навіть не здогадуватися, що є така проблема. А розуміння приходить уже тоді, коли настають незворотні наслідки. У статті розповімо про те, які ознаки вказують на зараження, а також про способи ефективної боротьби із вірусами.
Навіть якщо ви нічого не завантажуєте на пристрій, це не є гарантією, що вдасться уникнути шкідливого програмного забезпечення. Інколи небезпека ховається навіть на сайтах, які на перший погляд здаються безпечними.
Навіть під час короткочасного переходу на таку сторінку вірус автоматично встановлюється на планшет. Звісно ж, користувач не дає згоди на ці дії та ніяк не інформується про завантаження шкідливого файлу.
Чим небезпечні віруси? Деякі із них можуть стати причиною фінансових втрат, порушенням конфіденційності, а також особистих даних. Тому перед тим, як купити планшет, потрібно дізнатися, як убезпечити себе від шкідливого програмного забезпечення.
Ознаки зараження
Одразу варто зазначити, що здебільшого безкоштовні антивірусні програми є неефективними та не можуть стати гарантією захисту. Тому варто знати, які «симптоми» вказують, що планшет потребує «лікування».
- Проблеми із рівнем заряду. Наприклад, акумулятор дуже швидко розряджається або ж процес підзарядження стає занадто швидким.
- Пристрій почав працювати некоректно, дуже повільно реагує на команди, раптово зависає, тощо.
- Почали з’являтися сумнівні повідомлення чи постійно вискакує навязлива реклама.
- З’явилися невідомі платежі та неконтрольовані витрати. Це дуже небезпечна ознака, тож у разі її появи потрібно негайно звернутися до банку та заблокувати всі свої рахунки, щоби шахраї не змогли скористатися вашими коштами.
- На пристрої виявлено нові застосунки та програми, які ви точно не встановлювали.
Віруси. Що робити?
Найчастіше шкідливі сайти відкриваються в браузері. Тому насамперед необхідно видалити всі його дані. Здебільшого це допомагає повністю забути про проблему. Додаткова вигода подібної дії: буде видалено всі збережені паролі, що значно ускладнює завдання шахраям, якщо вірусне ПО все ж залишиться на пристрої.
Якщо ж очистка браузера не допомогла й ознаки віруса все ще є, можна зробити більш кардинальний крок та повернути гаджет до заводських налаштувань. Так, буде втрачено всі дані, проте від більш небезпечних загроз ви позбудетесь.
Інколі на планшеті в єдиному екземплярі є занадто цінні файли, тому видаляти їх заради боротьби із вірусом максимально не хочеться. У цьому випадку потрібно звернутися до спеціалістів сервісного центру, які зможуть надати кваліфіковану допомогу та проінформують, яким чином убезпечити себе в майбутньому.
*Реклама