Якби відкрили кордони, то емігрувати готові 21 % українців: які на це причини

Виїзд за кордон

Скільки українців готові виїхати за кордон на постійне проживання. Опитування

Наразі виїхати за кордон, якби була така можливість, готовий 21 % опитаних. 70 % українців відповіли, що не хотіли б виїжджати до іншої країни на постійне місце проживання.

Такі результати опитування, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

Скільки чоловіків і жінок готові виїхати за кордон?

Серед респондентів частка чоловіків, які хотіли б виїхати до іншої країни на постійне місце проживання, якщо кордони будуть відкриті, становить 25 – %, а жінок – 17%.

Опитування про виїзд за кордон, якщо будуть відкриті кордони

Опитування про виїзд за кордон, якщо будуть відкриті кордони

В якому віці більше охочих емігрувати?

Про бажання виїхати найчастіше повідомляли опитані від 18 до 29 років (33 %). Чим старший респондент, тим менше охочих виїхати за кордон на постійне місце проживання. Серед респондентів від 30 до 39 емігрувати хотіли б 27 %, серед 40-49 років – 23 %, 50-59 років – 16 %, а серед респондентів, яким за 60 років – 9 %.

В яких регіонах найбільше підтримують ідею виїзду за кордон?

26,5 % респондентів, які до повномасштабного вторгнення проживали у східних областях, погодилися, що хотіли б виїхати за кордон на постійне місце проживання. Серед тих, хто жив у західних областях, про бажання виїхати за кордон заявило 23 %. Жителів у центральних областях, які б хотіли виїхати за кордон, – 19 %, у південних областях – 12 %.

Чому українці хочуть виїхати за кордон?

Основними мотиваціями для виїзду за кордон є:

  • відсутність можливостей для розвитку (30,5 %);
  • загроза життю внаслідок ведення бойових дій (29 %);
  • недостатня соціальна підтримка з боку держави (29%);
  • бажання возз’єднатися з рідними (26%);
  • бажання вивезти рідних, що залежать від респондента (23%);
  • неможливість знайти роботу відповідно до вимог респондента (21%).

Додамо, всеукраїнське опитування проведено Фондом “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 29 листопада до 14 грудня 2024 року.

Методом face-to-face було опитано 1518 респондентів від 18 років, які проживають у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві. У Запорізькій, Донецькій, Харківській, Херсонській областях – лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не тривають бойові дії.

Опитування проводили за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на заключному етапі, коли здійснювався відбір респондентів за статево-віковими квотами.  

Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,6 %. Водночас додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Також читайте: Якщо загостриться воєнна обстановка біля Черкас, майже половина жителів залишиться в місті.

Знайомся ближче з командою “18000” – підписуйся на інстаграм @18000_team

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *