За 25 тисяч доларів чоловік мав у Черкасах викрасти росіянина і передати його ФСБ. Йому винесено вирок

Суд визнав чоловіка винним у справі про замах на викрадення особи для передачі співробітникам Федеральної Служби Безпеки Росії.

Про це з посиланням на вирок Жовтневого райсуду Харкова повідомляє “Судовий репортер“.

За матеріалами справи, не пізніше 7 травня 2019 обвинувачений отримав замовлення за 25 тис. доларів викрасти в Черкасах громадянина Росії з наступною передачею ФСБ РФ. За допомогою він звернувся до представників кримінальних кіл Харкова, пообіцявши 20 тис. доларів. Останній на словах погодився, але не бажав реально викрадати людину і надавав конфіденційну допомогу органу досудового розслідування. Відтак він подзвонив обвинуваченому і повідомив, що вже зловив чоловіка, створивши в нього враження скоєння злочину. Обвинувачений приїхав за вказаною адресою, де що імітувалося позбавлення волі  і побачив  потерпілого, який не міг вільно пересуватися. Після цього обвинувачений виїхав через пункт пропуску «Плетенівка» на територію Росії і отримав обіцяні гроші та повернувся в Україну. Пізніше, усвідомивши, що його викрили представники СБУ, чоловік почав переховуватись від органу досудового розслідування. Однак через два дні був затриманий.

Крім того за невстановлених обвинувачений придбав вибуховий пристрій, вогнепальну зброю та бойові припаси до неї без передбаченого законом дозволу.

Замовником викрадення були представники РФ, що визнана державою-агресором, а саме громадян колишній співробітник правоохоронних органів РФ, який надає допомогу ФСБ, та співробітник УФСБ по Воронезькій області, чиє ім’я слідчі не встановили. Потерпілого мали незаконно переправити через державний кордон України для передачі співробітникам ФСБ РФ.

Дії кваліфіковано як закінчений замах на викрадення особи та незаконне позбавлення останнього волі, незаконне придбання та зберігання вибухового пристрою (бойового припасу), вогнепальної зброї та бойових припасів до неї;  а також закінчений замах на діяння на шкоду обороноздатності та державній безпеці України у формі надання представникам іноземної держави допомоги у проведенні підривної діяльності проти України (державна зрада).

Обвинувачений спочатку вину заперечував, але потім визнав її, підтвердив обставини злочину, однак відмовився давати показання, посилаючись на ст.63 Конституції. Потерпілий в судовому засіданні надав показання відповідно до обставин, встановлених судом. Крім того, заявив, що не має претензій до обвинуваченого та вибачає його.

Відтак суд не став досліджувати всі докази, а обмежився допитом потерпілого, дослідженням письмових доказів відносно судових витрат, речових доказів, а також даних, що характеризують особу обвинуваченого.

Суд врахував пом’якшуючі обставини: щире каяття, відсутність тяжких наслідків злочину і відсутність у потерпілого претензій матеріального та морального характеру. Тому суд призначив більш м’яке покарання, ніж передбачено законом, – 1 рік і 9 місяців позбавлення волі. Йому зараховується термін попереднього ув’язнення з 14.05.2018 року по день набрання вироком суду законної сили. Чоловік вже відбув за гратами понад 1 рік і 6 місяців.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *