У Єдиному реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, наразі у розшуку – 42 тисячі осіб.
Про це пише Укрінформ.
– Загалом з початку роботи реєстру до нього було внесено відомості про понад 51 тисячу осіб, які вважалися зниклими безвісти за особливих обставин. На сьогодні ця цифра включає осіб, які до цього часу перебувають у розшуку. Таких у нас наразі близько 42 тисяч, – заявив начальник відділу Управління МВС з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Дмитро Богатюк.
За його словами, МВС має дані і про близько 7 тисяч осіб, щодо яких відомості вже встановлені.
– Це понад 3 тисячі осіб, місце перебування яких встановлено і які живі-здорові. Переважна кількість з цих осіб – це наші колишні військовополонені. І на сьогодні маємо близько 4 тисяч ідентифікованих тіл. Переважна більшість з них – наші оборонці, яких вважали зниклими безвісти, але у подальшому були ідентифіковані, – поінформував представник МВС.
Богатюк зазначив, що понад 90 % проваджень за фактом зникнення безвісти осіб розслідують слідчі Нацполіції.
Окремо представник МВС вказав на таку проблему – Міноборони не відбирає зразки ДНК у військових, яких направляють у зону бойових дій.
– Тобто, якщо це питання по Нацполіції, по Нацгвардії, по Держприкордонслужбі більш-менше вирішене – за допомогою міжнародних партнерів, за допомогою Червоного Хреста – у Міноборони ця проблема досі існує, – зауважив Богатюк.
Нагадаємо, в Україну 17 липня повернули 95 захисників із російського полону. Це воїни Збройних сил України, Національної гвардії, прикордонники.
Оперативна інформація про Черкаси та область. Підписуйся на вайбер-канал “18000”