“Заберуть нашу землю під кладовище”: активісти дослідили, чого бояться необ’єднані міста та села

У п’яти областях, серед яких – Черкаська, провели дослідження, аби з’яcувати, чому в Україні повільно відбувається створення громад навколо міст. Для цього вивчали стереотипи і страхи громад, а також розвінчували їх через надання правдивої інформації. Ще один напрям роботи – збір пропозицій до “децентралізаційного” законодавства.

Чернівецька обласна організація Комітету виборців України підбила підсумки кількамісячного проекту “Долаємо стереотипи при формуванні міських об’єднаних територіальних громад”.

Дослідження відбувалося у п’яти областях: Черкаська, Херсонька, Хмельницька, Чернігівська, Чернівецька.

У нашому місці проект реалізовувала Черкаська агенція регіонального розвитку.

Під час дослідження акцент робився саме на містах обласного значення та обласних центрах, а також навколишніх селах, які не об’єднуються.

Як розповіли організатори заходу, розробники реформи децентралізації передбачали, що найпершими об’єднаються міста з прилеглими селами і цей процес розпочнуть великі обласні центри, потім міста обласного значення, потім районні центри. Однак сталося навпраки – найпершими почали об’єднуватися села.

Дослідження відбувалось шляхом опитування голів і депутатів місцевих рад, працівників місцевого самоврядування, науковців, експертів.

За результатами дослідження, більше 70% людей позитивно оцінюють процеси об’єднання. Цікаво, що в сільській місцевості більшість опитаних вважають, що саме міста мають ініціювати приєднання сіл.

Найтиповіші стереотипи, з якими стикалися дослідники

У сільській місцевості:

«Ми втрачаємо самостійність»

«У нас заберуть землю і зачинять школу. Ми нікому не будемо потрібні»

«Село краще за місто! Захистимо своє право на самоврядування!»

У містах:

«Ми будемо годувати дармоїдів»

У процесі обговорення приєднання села до міста найбільше дискусій виникає щодо повноважень старости, процедури його відкликання.

Експерти вважають, що для підсилення позиції села у статуті новостворенної міської громади можна передбачити додаткових представників сільських територій у складі виконкому або спеціальне право вето від старости.

Найменше мотивації до об’єднання у міст. Однак уже прогресивна влада у деяких містах задумується про розвиток приміських територій, про розширення міста, оскільки це цікавить у першу чергу бізнес. До того ж деякі міста хочуть узаконити витрати, які несуть, обслуговуючи населення сусідніх сіл.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *