У Верховній Раді 4 грудня не підтримали законопроєкт про розголошення даних із публічних державних реєстрів. Документ, що передбачає за це ув’язнення, відправили на доопрацювання.
Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.
“Рада провалила зашкварний закон №10242 щодо встановлення кримінальної відповідальності за несанкціоноване втручання, збут або розповсюдження інформації, що оброблюється в публічних електронних реєстрах”, – написав Железняк.
За його словами, в цілому за документ проголосували лише 213 народних обранців.
Як голосували нардепи, пов’язані з Черкащиною:
“Слуга народу”
- Любов Шпак (мажоритарниця) – не голосувала;
- Олег Арсенюк (мажоритарник) – за;
- Андрій Стріхарський (мажоритарник) – за;
- Сергій Нагорняк (мажоритарник) – за;
- Ольга Коваль – не голосувала;
- Сергій Швець – не голосував;
- Артем Культенко – за;
- Артем Нагаєвський – за;
- Роксолана Підласа – не голосувала.
Європейська Солідарність
Ірина Геращенко – відсутня.
ОПЗЖ (Платформа за життя та мир)
- Василь Німченко – за.
Депутатська група “За майбутнє”
- Антон Яценко (мажоритарник) – не голосував;
- Сергій Рудик (мажоритарник) – відсутній.
Що відомо про законопроєкт
Напередодні медійники та правозахисники закликали Верховну Раду не ухвалювати законопроєкт №10242 у його нинішній редакції.
“Ми, учасники Медіаруху, а також медійні та правозахисні громадські організації України закликаємо народних депутатів України відмовитися від підтримки законопроєкту №10242 у його нинішній редакції. Цей законопроєкт несе суттєві загрози для свободи слова, роботи журналістів, захисту журналістських джерел та викривачів корупції в Україні”, – йдеться у заяві, опублікованій на сайті “Детектор медіа”.
Зазначають, що під боротьбою із “зловживанням даними” створюють інструмент, який може бути використаний для переслідування журналістів, що висвітлюють корупційні схеми або зловживання владою. Водночас законопроєкт не передбачає жодних механізмів захисту для тих, хто розголошує конфіденційну інформацію, яка має суспільне значення.
Хоча законопроєкт просувають під виглядом виконання вимог Європейського Союзу, його положення суперечать принципам свободи слова, захисту журналістських джерел і викривачів, закріпленим у міжнародних документах разом із нещодавно ухваленим Європейським актом про свободу медіа.
Перед засіданням 4 грудня депутати зменшили рівень кримінальної відповідальності, передбачений законопроєктом, замість раніше запропонованих від п’яти до восьми років позбавлення волі пропонували від двох до п’яти років покарання.
Також читайте: У четвер, 5 грудня, депутати Черкаської міської ради зберуться на позачергове засідання.
Оперативна інформація про Черкаси та область. Підписуйся на вайбер-канал “18000”
Відразу видно депутатів які бояться журналістів і правду.