Продаж будинку культури у черкаській Дахнівці. Хто переміг і що далі?

Аукціон Дахнівка 19 серпня Черкаси

Завершився резонансний аукціон із продажу зруйнованого пожежою будинку культури у Дахнівці, що в Черкаській тергромаді. За згарище будівлі площею у майже 1000 квадратних метрів і земельну ділянку у майже 60 соток потенційний переможець запропонував понад 12 млн гривень. Окрім нього, участь у торгах взяли ще сім учасників. Хто вони і що може бути далі, розповідає “18000”.

Передісторія

Приміщення колишнього будинку культури раптово згоріло на початку літа 2016 року. Тоді місцеві жителі та активісти припускали, що підпал міг бути пов’язаний з цікавістю до земельної ділянки, на якій був об’єкт культури. Однак встановити всі обставини тієї пожежі не вдалося.

На аукціон цей об’єкт і земельну ділянку під ним винесли фактично через вісім років після тієї пожежі, на початку серпня 2024 року. Майже одразу навколо цих торгів виник резонанс, викликаний насамперед стартовою ціною лоту. Приміщення з коштовною землею оцінили в 1 млн гривень. Така ціна викликала занепокоєння у місцевих жителів, втім вона пов’язана з особливостями законодавства, коли ціну лоту визначають або за результатом експертної оцінки, або за балансовою вартістю об’єкту. Водночас хід аукціону показав передчасність занепокоєнь. 

Ще одне зауваження до ділянки, яке виникло, – це цільове призначення землі. Відповідно до актуалізованого генерального плану міста, тут може бути об’єкт громадської забудови, а будь-яке житлове будівництво заборонене. Аби здійснити тут будівництво житла, що є найбільш комерційно привабливим для потенційних інвесторів, необхідно внести зміни до містобудівної документації: спершу отримати дозвіл депутатів на такі зміни, потім їх розробити, а потім повторно отримати позитивне рішення під час засідання міської ради. Такі дії могли б потенційно відлякати частину інвесторів, зацікавлених у будівництві житла, втім віддалених від політичних процесів у місті. 

Окрім того, місцеві жителі Дахнівки вже зареєстрували петицією на сайті Черкаської міської ради, якою вимагають спрямувати кошти, вилучені за продаж цього об’єкта нерухомості, на розвиток інфраструктури свого району. Нині збір підписів триває.

Учасники та переможці

Участь у торгах взяли вісім учасників, один з яких зі старту запропонував ціну у 10 млн гривень, що в десять разів більше за початкову вартість лоту. Під час торгів ще двоє учасників перетнули цю межу. В результаті перемогу на аукціоні здобуло товариство “Віксіті”, бенефіціарним власником якого є відомий у місті та регіоні бізнесмен і син власника агрокорпорації “ЛНЗ” Дмитра Краченка – Віктор Кравченко. Його компанія запропонувала ціну у понад 12 млн гривень. Які плани на цю будівлю у підприємця, наразі невідомо. “18000” звернувся за коментарем до компанії потенційного переможця. Якщо його отримаємо, опублікуємо додатково.

Ще одним потенційним переможцем торгів є інший відомий у місті бізнесмен Антон Гукасян, він запропонував другу за вартістю пропозицію на цих торгах.

Що далі?

Після завершення аукціону лише два учасники, які запропонували найвищу ціну, отримають право на підписання угоди. Спочатку її може підписати переможець – компанія “Віксіті”. Якщо ж вона відмовиться від підписання угоди, то автоматично втратить гарантійний внесок у розмірі 200 тисяч гривень, а право на підписання угоди перейде до Антона Гукасяна. Якщо він також відмовиться від підписання угоди, його  гарантійний внесок також буде стягнутий на корить місцевого бюджету.  Після цього торги будуть визначені невдалими і місцева влада матиме можливість їх оголосити повторно. 

Також читайте: У селі на Черкащині спробують з третього разу відремонтувати дорогу за 15 мільйонів. 

Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *