Президент Володимир Зеленський підписав закон про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій (МСЕК).
Закон розмістили на сайті Верховної Ради.
МСЕК припиняють роботу з 1 січня 2025 року.
Що змінює закон?
Як писав “18000”, у новому законі передбачили створення нової цифровізованої системи. Тобто функції МСЕК виконуватимуть експертні комісії, сформовані у кластерних і надкластерних лікарнях. А замість поняття “медико-соціальна експертиза” зʼявиться термін “оцінювання повсякденного функціонування людини”.
Серед нововведень:
- не буде необхідності в лікарсько-консультативних комісіях: направляти на оцінювання зможуть медики, а військовослужбовців — лікарі ВЛК на підставі чітких критеріїв за допомогою електронної системи;
- до процесу оцінювання людина зможе залучити свого повноважного представника, наприклад лікаря, який зможе пояснити справу пацієнта;
- визначить, які лікарі мають право проводити оцінювання, а які — ні;
- запровадить механізми оскарження рішення таких команд.
Фінансуватимуть нову систему через Національну службу здоровʼя України (НСЗУ).
Що цьому передувало?
Президент Володимир Зеленський провів засідання РНБО. Воно стосувалося ситуації з МСЕК і зловживаннями посадових осіб із отриманням інвалідності.
Кабміну та МОЗ доручили створити законопроєкт про реформування системи медико-соціальної експертизи, зокрема, ліквідувати її до кінця 2024 року.
Функції центральної медико-соціальної експертної комісії виконуватиме Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності.
18 листопада Володимир Зеленський підписав закон про вдосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи. В грудні Верховна Рада схвалила ліквідацію МСЕК.
Черкаська МСЕК
“18000” переглянув декларацію керівниці Черкаського обласного центру медико-соціальної експертизи Наталії Масенко. Її родина задекларувала автівки, квартири. Керівниця має і пенсію, і зарплату.
Оперативна інформація про Черкаси та область. Підписуйся на вайбер-канал “18000”