Гідрохлорування води в Черкасах. Відповідаємо на головні питання

У Черкасах 18 та 19 серпня триватиме гіперхлорування мереж водопостачання.

Деталі процесу “18000” пояснив директор “Черкасиводоканалу” Сергій Овчаренко. 

Що в ці дні краще не робити, а що, навпаки, обов’язково?

За словами Сергія Овчаренка, неможливо чітко розрахувати час, коли розпочнеться хлорування мереж у будинках.

–  Хлорування відбуватимуться на дніпровській водоочисній станції, а це за 20 км від Черкас. Час транспортування хлорованої води до будинків буде в межах доби. Все залежить від того, як активно користуватимуться мешканці водою до початку хлорування. Якщо менше користуватимуться, час транспортування збільшиться, – зауважив Сергій Овчаренко.

Щоб краще промити труби, працівники використовуватимуть пожежні гідранти та водопровідні колонки, виливатимуть воду в інші місця. Жителів же просять відкривати крани частіше, щоб максимально дезінфікувати внутрішньобудинкові мережі. Це основне джерело забруднення води. Як пояснив пан Овчаренко, на внутрішніх стінках труб відкладається залізо, яке є вторинним забруднювачем.

– Ми давно не хлорували воду. Це залежить від санітарно-епідеміологічного стану середовища й річки Дніпро. Спостерігаємо, як вода змінюється в хімічному й бактеріальному стані, – пояснив Овчаренко. – Хлорування востаннє відбувались близько 5-6 років тому.

Водночас директор водоканалу попередив, що вода на певний час може змінити колір, хоча раніше під час хлорування такого не спостерігалось. Колір може змінитись через осад зі ржавих труб внутрішньобудинкової мережі.

На час гіперхлорування жителям радять

  • не пити хлоровану воду й не поїти нею тварин. Хоча одна склянка не матиме критичного впливу на організм. До лікаря варто звертатись лиш у випадку погіршення стану здоров’я;
  • не використовувати таку воду в їжу. Як мінімум, на смак їжа чи напій будуть неприємними. Хлор при кип’ятінні випаровується, але при взаємодії з сіллю, іншими складовими води, рештки впливають на смкові якості їжі та напоїв;
  • не купатись водою з крану. Великої шкоди хлорована вода не завдасть шкірі, але можливий неприємний запах. Жителям радять запастись водою, розрахувавши її кількість і для купання;
  • не поливати кімнатні рослини такою водою. Це негативно вплине на їхній стан. Квіти радять поливати відстояною водою.

Додамо, як повідомив Сергій Овчаренко, гіперхлорування – це стандартна процедура, яка спрямована на оздоровлення й покращення якості питної води. Для цієї послуги не потрібні додаткові прорахунки, тобто на суму в платіжках черкасців це не вплине.

Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *