Жив тут сто років тому: на балконі колишнього готелю в Черкасах з’явилася скульптура кота (ФОТО)

Кіт на балконі готелю Слов'янський

Фото: Вікка

На будівлі колишнього готелю “Слов’янський”, що по вулиці Хрещатик у Черкасах, встановили скульптуру кота.

Про свою роботу і подарунок місту “18000” розповів скульптор Владислав Димйон.

За його словами, ідею створити скульптуру для “Слов’янського” формував кілька років, поки не вирішив остаточно, що це буде кіт.

– Це давня історія. Спершу я хотів створити модель цього будинку. Ще у 2018 році, коли встановив четверту модель по Хрещатику, запропонував на балкончику зробити маленького Шаляпіна, – розповів Владислав Димйон.

Скульптура кота Черкаси

Фото: Вікка

Федір Шаляпін – оперний співак родом із росії, якого знали у всьому світі. Так проїздом він завітав у Черкаси й проживав у готелі “Слов’янський”. Після цього візиту в місті з’явилася легенда.

– За легендою, коли Шаляпін був у готелі, кіт гуляв по даху і не давав йому відпочивати. А ще в той час співак хворів і втратив голос, але завдяки цьому котові зміг його повернути, – пригадав скульптор. – Вважаю, що для Черкас символічно, що на будинку готелю є пам’ять про тваринку, яке мешкала 100 років тому там. Це цікаво. Треба пригадувати легенди, робити їх для міста, яке має свою історію, щоправда її не всі знають. А такі побутові легенди запам’ятовуються.

Як розповів Владислав Димйон, над скульптурою кота він працював близько трьох місяців, використав класичний матеріал – бронзу.

Кіт на балконі готелю в Черкасах

Фото: Вікка

Про Владислава Димйона

Владислав Димйон – український скульптор. Його роботи прикрашають не одну вулицю в Черкасах. Це нещодавно встановлена вулична мініскульпута “Калина“, “Скрипка“, “Барабан“, а ще пам’ятник Василю Симоненку у сквері біля палацу одружень, пам’ятник слюсарю-сантехніку біля Черкаського водоканалу, “Щедрий кіт” у сквері “Юність”.

Колишній готель “Слов’янський”

Як писав “18000”, палац нині у власності братів Казарянів, які придбали його у 2018 році. Відтоді будинок змінив свій колір: із блакитного на пісочний. Останній вважають історичним.

Оперативна інформація про Черкаси та область. Підписуйся на вайбер-канал “18000”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *