Знайомий “просить” позичити грошей у месенджері? Переконайтесь, що це не шахрай

«Друзі, що позичають гроші в месенджерах» – один із найпоширеніших видів шахрайств. 

Якщо ви отримуєте повідомлення в соціальній мережі: «Привіт! Позич мені грошей на кілька днів», перш ніж допомагати, переконайтеся, що це не шахрай.

Управління поліції охорони в Черкаській області рекомендує кілька порад, аби зловмисникам не вдалося вас ошукати:

  • телефонуйте своїм друзям з точно відомого вам номера, а не з того, який вказаний на сторінці в соціальній мережі. Пам’ятайте: якщо шахрай зламав сторінку, він може змінити номер телефону в профілі;
  • запитайте своїх друзів про те, що знаєте лише ви – такі запитання одразу викриють брехуна;
  • напишіть спільним друзям у соціальних мережах і запитайте їх, чи отримували вони подібні повідомлення від людей з проханням про фінансову допомогу.

Часто шахраї розсилають розсилки всім передплатникам зламаної сторінки одночасно. Крім того, слід захистити свій обліковий запис від можливих хакерів. Це можна зробити так:

  • створюйте надійні та складні паролі та не використовуйте той самий пароль для кількох ресурсів. Пароль повинен містити не менше 8 символів, букв, цифр і спеціальних символів. Оновіть паролі облікового запису та електронної пошти, якщо це можливо;
  • завжди, коли у вас є така можливість, вмикайте двофакторну аутентифікацію: щоб отримати доступ до свого облікового запису, окрім логіна та пароля, вам потрібно буде ввести код підтвердження з телефону, електронної пошти чи відповідного додатку;
  • не натискайте на сумнівні гіперпосилання, навіть якщо вони надходять від друзів. Пам’ятайте: якщо його обліковий запис зламано, зловмисник може розіслати посилання на приховані віруси або фішингові ресурси.

Як повідомляв “18000”, на Черкащині затримали чоловіка, який вимагав гроші з родин загиблих воїнів ЗСУ.

Відеоісторії про черкащан, добірки корисностей та залаштунки життя команди “18000” – підписуйся на наш інстаграм 

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
1 Коментар
  1. З якого часу, поліція охорони, яка займається охороною магазинів та ринків, розповідає як необхідно поводитись з шахраями ? Мабуть на власному прикладі написали рекомендації. Ганьба.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *