“Зник безвісти”: у Черкаському ТЦК пояснили, чим небезпечні такі публікації в соцмережах

Безвісти зниклий

Фото: kyiv.media

Публікація світлин та інформації про зниклих безвісти військовослужбовців у соцмережах може нашкодити їм. 

Про це розповіли в Черкаському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

“Пости в соціальних мережах, які нерідко публікують родичі, активісти чи просто небайдужі громадяни, де на фото зображено безвісти зниклого або полоненого українського військовослужбовця у військовому однострої, із вказанням прізвища, ім’я, по батькові та військової посади – можуть зашкодити військовослужбовцю та перемовинам щодо обміну”, – пояснюють у ТЦК.

Небезпека таких публікацій у тому, що військовий дійсно може перебувати в полоні, але ворог при цьому вважає його цивільним. Або особа може переховуватись на тимчасово окупованих територіях і шукати можливості повернутись. Оприлюднюючи інформацію і фото такої людини, ворог отримує орієнтир на пошуки.

“Поширення в соціальних мережах інформації про позивні українських бійців, військові частини та місця їхньої дислокації, про обставини потрапляння військовослужбовців в полон тощо несе загрозу не тільки самим полоненим, але і їх бойовим побратимам”, – пояснюють у ТЦК.

Водночас публікація будь-якої інформації про конкретну людину, яка перебуває в полоні у росіян, ускладнює процес повернення її додому і нерідко ставить під загрозу життя самого полоненого.

Йдеться про додаткову інформацію, як значущість цієї особи для суспільства, її політичні погляди, місце служби чи попередня робота, відомості про склад сім’ї, про рідних і близьких тощо. 

Тим, хто шукає зниклого безвісти військового, потрібно звернутися до:

  • Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, який діє на базі Головного управління розвідки Міноборони України;
  • Консультаційного центру Центрального регіону (Вінницька, Хмельницька, Чернівецька, Черкаська, Житомирська області). Телефон: 0800200606. Графік роботи в будні з 09:00 – 17:00 години;
  • районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки. За можливості до того ТЦК та СП, який мобілізував військовослужбовця.

Також читайте: “Зробимо боляче ворогу”. 18000 збирає на дрони й РЕБи для черкащан під Покровськом, Торецьком і на Курщині.

Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

коментарі
1 Коментар
  1. Було б добре,якби черкаське тцк займалось своєю справою,тобто вело роз’яснювальну роботу,а не хапало людей на вулицях і відвозили у невідомому напрямку

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *