У Черкасах кажанів найчастіше знаходять у багатоквартирному будинку по вулиці Шевченка, 150. Втім тварин зооволонтерці Марині Радевич доставляють і з інших міст області.
Про “18000” розповідає у матеріалі – Кажани Черкащини: як жінка рятує рукокрилих у себе вдома.
Зооволонтерка розповідала, що у будинку по вулиці Шевченка, 150 багато щілин і вентиляцій, які не закриті жодними решітками, тож там знаходять багато колоній вечірниць рудих, одного з видів кажанів. З під’їздів цього будинку було близько 10 рукокрилих.
– Багато викликів надходить під час заміни вікон, адже рукокрилі можуть жити у шпаринах. Бувають випадки, коли зимувати разом можуть два різних види, що нетипово, – розповіла Марина Радевич.
Кажани з інших регіонів Черкащини
Також Марині Радевич передають кажанів і з інших населених пунктів Черкаської області, зокрема, з Канева, Корсунь-Шевченківського, Лесьок, Руської Поляни тощо. Був випадок, коли передали цілу колонію, понад 50 тварин.
– Це були два види – вечірниця руда і нетопир Кюля. Вони приїхали з Маньківки, – зазначила Марина Радевич. – Виклики ж можуть бути протягом усього року. У теплий період кажана напувають, оглядають і якщо він цілий та не потребує лікування, то випускають у темну пору доби. Під час холодів рукокрилий залишається жити у штучних умовах. Якщо у тварини переломи або ускладнені травми, то їх передають до Харкова в реабілітаційний центр, де є фахівці, які зможуть ефективно допомогти пораненому кажану.
Читайте також: Мер Сміли прокоментував ситуацію зі стерилізацію тварин у місті.
Читай “18000” у вайбері. Лише головні новини про Черкаси та область