Черкаське медіа “18000” заснувало нагороду 18000.Awards. До свого дня народження видання вперше відзначило донаторів, підприємців, партнерів, громадських діячів.
Про це пише “18000”.
– Цього року редакція вперше підготувала символічні нагороди для своїх героїв. Кому дарувати відзнаки визначали від зворотного: зазвичай є номінація і номінанти – “18000” ж створювали номінації під конкретну особистість, – розповіла журналістка видання Ірина Малюкова.
Номінації 18000.Awards
Топдонатор року
Компанія “ЛНЗ” у 2024 році долучилась до кількох зборів “18000”, загально задонативши 800 тисяч гривень. Це найбільший донат.
Золоті лапки року
Черкащанка Соня Білобжицька не лише відкривала дружні банки під збори “18000” для захисників, а й створювала елементи українського вбрання, аби мотивувати людей донатити більше.
Дах 2024 року
Завдяки керівниці юридичного напряму в Інституті розвитку регіональної преси Оксані Максименюк редакція завжди впевнена у відсутності юридичних ризиків у розслідуваннях.
Ідейник року
Редактор у BIHUS.Info, журналіст у Бюро журналістських розслідувань “Свідомо” Максим Опанасенко допомагає журналістам-розслідувачам із вичитками матеріалів. Усі розслідування “18000” починаються з повідомлень йому і завершуються його ж відгуками на вже змонтований матеріал.
Опора 2024 року
Команда Cherkasy IT Cluster cвого часу повірила в існування першого незалежного медіа Черкас – “18000”. Вони фінансова опора не одного, а всіх шести років нашого існування.
Дебют року
Черкаський підприємець Іван Іскімжі, який є донатором “18000”, допоміг виданню втілити у 2024 році експеримент. Він став ведучим першого сезону черкаських відеоподкастів під назвою “Бульвар Шевченка”.
Голос 2024 року
Вперше голос Оксани Савченко Черкаси почули під час мітингів “Гроші на ЗСУ”. А згодом епізод аудіоподкастів із її історією на “18000” зібрав найбільше прослуховувань у 2024 році.
Сила року
У 2024-му “18000” продовжив один із вагомих проєктів – “Незламні“. Це історії черкаських бійців, які отримали травми й ампутації під час бойових дій. Під час одного з інтервʼю журналісти познайомилися з Євгенієм Дорошком. Ми здивувалися тому, у скількох видах спорту одна людина може бути успішною.
“Колаба” року
Кавові підприємці з Черкас Світлана Литвак та Олексій Фіялко втілили разом із “18000” благодійну кампанію зі збору коштів для захисників. Разом із “AboutCoffee” ми запустили продаж лімітованої кави. Було продано 750 боксів і зібрано 425 511 гривень.
Мотиватор року
Відомий у Черкасах лікар Володимир Соболевський одного дня вирішив, що купувати і везти на фронт потрібні речі й техніку – замало. Він купив “евак”, наповнив його необхідним, пройшов курси – і їздить рятувати життя захисників. Водночас постійно повертається до цивільної роботи, аби за ці гроші купувати допомогу далі.
Контентмейкер року
Журналіст Валентин Чернявський, який під час повномасштабного вторгнення став військовим, постачав редакції “18000” різноманітний контент: від курйозного до слізного, від зборів до роботи захисників на фронті.
Ініціатива року
Комітет захисту Замкового узвозу отримав цю символічну нагороду за те, що відстоює історичну частину Черкас. Як тільки на Замковому знов розпочинали будівельні процеси, жителі міста дізнавалися про це з матеріалів “18000”, а журналісти – від Комітету.
Плече 2024 року
Журналістка, волонтерка Вікторія Хамаза з 24 лютого 2022 року об’їздила всю лінію фронту, допомагаючи захисникам. Спільно з нею “18000” зібрав не один мільйон для війська.
Просвіта року
Директорка 9 гімназії в Черкасах Ірина Топчій якось у коментарі нашому виданню сказала: “Зараз головне дітей навчити не тільки математиці й літературі, а бути українцями”. Тому “18000” дякує за патріотизм прогресивних освітян її закладу і систематичну підтримку зборів.
Настоятель року
Володимир Гладковський став настоятелем найбільшого православного храму Європи – Свято-Михайлівського собору в Черкасах, що перейшов до ПЦУ. Крім цього, протоієрей є бригадним капеланом, який підтримує захисників на фронті.
Громада року
Ця нагорода символічно присвячена усім небайдужим черкасцям, усім, хто створив і підтримував мітинги “Гроші на ЗСУ”, бореться за історичну справедливість, любив і любить Черкаси, попри все або і всупереч.
Як писав “18000”, 18 січня 2025 року медіа “18000” відзначило шосту річницю. Команда вперше організувала відкриту подію до святкової дати, запросивши усіх охочих.
Втомився читати лише сумні новини? Підписуйся на інстаграм “18000” – місце, де ділимося надихаючими історіями черкащан та рекомендаціями від нашої команди
Цікаві номінації. Вмієте помічати та підтримувати інших. Молодці!!🫠