Черкаські дітлахи на вечір опинилися в світі Гаррі Поттера (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Маглам вхід заборонений! Сьогодні в Черкасах вперше відбулася “Книжкова ніч “Гаррі Поттера”. Її організували в обласній дитячій бібліотеці. 

Як з’явилася “Книжкова ніч “Гаррі Поттера” ?

Міжнародний проект “Книжкова ніч “Гаррі Поттера” (Harry Potter Book Night) започаткувало британське видавництво “Блумсбері”. Щороку її проводять у лютому. Цьогоріч захід відбувся вже вшосте. Приєднатися до нього могли організації зі всього світу, зареєструвавшись на офіційному сайті видавництва. Після цього на карті, присвяченій заходу, запалювалась їхня зірка. В Україні таких зірок три, одна серед них – в Черкасах. У нашому місті книжкова ніч відбулася вперше.

Як це було в Черкасах? 

О 16- й годині десятки дітлахів в костюмах грифіндорців та слизеринців заполонили коридори бібліотеки. Метушливо, аби розгледіти всі локації, чарівники бігали залами в пошуках  галеонів, які потім обмінювали на зілля та смаколики в крамниці “Відьмацькі витівки Візлів”.

Оскільки темою цьогорічної ночі “Гаррі Поттера” став Тричаклунський турнір, то юним чарівникам потрібно було не просто віднайти галеони, а заробити їх, виконуючи магічні завдання, серед яких трасфігурація, звільнення друзів зі дна озера (всі ж пам’ятають Поттера з жабрами та плавниками?), відбирання яйця в кровожерливого дракона, проходження лабіринту зі Сфінксом та павуками, а також відточування майстерності виготовлення чарівних паличок та мітел в крамничці Олівандера.

Загалом в бібліотеці підготували вісім локацій зі світу Гаррі Поттера.

– У нас працює вісім локацій різного плану, на яких можна виконувати ігрові завдання, проходити майстер-класи, заробляти ігрову валюту, яку потім можна конвертувати в смаколики та сувеніри, пов’язані зі світом “Гаррі Поттера”, – розповідає завідувач редакційного видавничого сектору бібліотеки Хаустова Сусанна.

На кожній із локацій для маленьких чаклунів були підготовлені завдання.

– Перше завдання – “Перехитри дракона”. Тут потрібно знайти золоте яйце дракона за обмежений час. Друга локація – “Підводний світ”, де дітлахи мають знайти друзів, яких захопили в полон русалки, та подарувати Доббі шкарпетку. Також є віртуальна магія, де можна проходити вікторини на інтерактивній дошці, пов’язані зі світом Гаррі Поттера. На другому поверсі в нас Міжнародний турнір з квідичу – це естафети на мітлах. – пояснює облаштування магічного світу Хаустова Сусанна. – Також є зал “Зимовий бал”, де відбувається майстер-клас із вальса. Потім на цій локації буде дискотека. На третьому поверсі – лабіринт. Це найскладніше завдання. Тут потрібно зустрічатися з різними магічними істотами.

Витратити зароблені галеони дітлахи могли в крамничці братів Візлі. Тут можна було віднайти все, що так жадає душа чарівника: від кексів до Veritaserum (сироватки правди мовою маглів).

 

Також під час книжкової ночі діяли майстер-класи, де юні учні Гогвартсу виготовляли сувенірні мітли, чарівні палички, сов з орігамі й подарункові еко-пакети з символікою “Гаррі Поттера”.

За словами працівників бібліотеки, підготовка до заходу тривала понад місяць. Чи не найклопіткішої праці потребувало виготовлення дракона, якого зробили з пап’є-маше та спеціального тіста.

Дітлахи під час заходу були не тільки переповнені позитивними емоціями, а й показали свою обізнаність у світі Гаррі Поттера та начитаність.

– Мені сподобалася локація, де був дракон. Там ми шукали золоте яйце. Ще мені сподобалося в підводному світі, де ми рятували своїх друзів, – ділиться враженнями Марк Коваль.

– Мені особливо сподобався Міжнародний турнір із квідичу. Решта також сподобалася. За кожну локацію нам давали галеони, ми заробили 12 галеонів. Я за них купив будинок із квітками, “Берті Ботс” та кексик, – розповів про свої емоції юний маг Дмитрик.

Ще більше фото: 

 

 


Підготувала Настя Небога

коментарі
3 Коментарі
  1. Декорацii та оформлення просто чудовi

  2. Дякуємо за цікавий вечір, діти просто в захваті.

  3. Було дуже цікаво,дякую за гарний вечір)

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *