На канівський будинок культури, який відкривали “під вибори”, докидають ще 35 млн грн

Департамент будівництва Черкаської ОДА 24 жовтня перерахував СК “Стройінвест” 35,3 мільйони гривень на реконструкцію будинку культури “ШевченкоHub” у Каневі. Цю будівлю урочисто відкрили ще у жовтні минулого року. Тоді на захід приїздив президент, а сама подія мала ознаки агітації під час довиборів до парламенту по 197 округу. 

Але про все по порядку.

Перші гроші після вторгнення

Як свідчить аналітична система 007, у кінці жовтня підприємство “Стройінвест” отримало 14 платежів на 35,3 мільйони гривень на будівництво будинку культури в Каневі під Шевченківський культурний центр.

Це перші транші на цей об’єкт, спрямовані цього року. Останні зарахування до цього підрядник отримував у грудні 2021-го року. Загалом на сьогодні сума платежів за роботу складає уже 131,12 мільйона гривень.

За планом фінансування, цього року підрядник має отримати на роботу ще близько 15 мільйонів гривень. Джерело фінансування – державний бюджет.

У коментарі 18000 у департаменті будівництва ОВА пояснили, що ці кошти підуть на роботи, які організація виконала за власний рахунок, а саме: монтаж обладнання сцени, влаштування водопроводу, каналізації та опалення туалету загального користування, освітлення та заземлення паркової зони, влаштування водопроводу, каналізації основної будівлі, відеоспостереження, пожежогасіння, закупівля та встановлення меблів, оздоблювальні роботи тощо.

Відкривали та не відкрили

Про реконструкцію будинку культури в Каневі активно заговорили навесні 2021 року. Перший тендер відбувся у березні (ми писали про нього ТУТ). Договір на 61,53 млн грн. уклали із СК “Стройінвест”. Далі повідомлялося, що дедлайн робіт спочатку у травні, потім у липні, потім на День Незалежності.

У підсумку так званий ШевченкоHub “відкривали” восени під довибори на 197 окрузі. 20 жовтня на захід приїздив президент Володимир Зеленський. Разом з ним та головою Черкаської ОДА Олександром Скічком на заході був присутній і кандидат в депутати від «Слуги народу» та мер Золотоноші Віталій Войцехівський.

Зеленський тоді сказав, що його візит не пов’язаний з виборами (які відбулися 31 жовтня), а в офісі президента інформували, що роботи завершені, хоча по факту це було не так.

Врешті уже після виборів й інформації про нібито завершення робіт на об’єкті, департамент будівництва Черкаської ОДА провів ще один тендер. Цього разу на 96,5 мільйона гри. І його знову виграв СК “Стройінвест. У адміністрації пояснили це необхідністю завершення робіт по пожежній безпеці та інклюзивності.

За договором, роботи мали завершити до кінця 2021-го. Проте терміни і тут були продовжені. Цього разу на 2022-й рік. 

Підрядник із скандальним шлейфом

СК “Стройінвест” зареєстроване в Дніпрі із 2014 року. За останні роки товариство має тендерів майже на 7 мільярдів гривень. Здебільшого – це закупівлі Дніпровської ОДА.

На тендери в центральну Україну цей підрядник зайшов лише у 2021 році. Тут він має, наприклад, договір від Полтавської ОДА на 650 мільйонів на будівництво протитуберкульозного диспансеру. Також у Черкасах фірма виграла підряд на будівництво резонансного «президентського» садочку на Митниці за 112 мільйонів.

Із липня цього року директором фірми є Сергій Гавриленко, а бенефіціаром числиться Наталія Лазарь. На момент укладання угоди із Черкаською ОДА у фірми були інші директор та власник. До вересня 2019-го року керівником підприємства був підприємець Денис Островський. ЗМІ пов’язують його із Геннадієм Корбаном, також місцеві видання називають його “скандальним“.

Влітку 2020-го року Дніпровська прокуратура повідомляла про кримінальне провадження щодо заволодіння коштів під час ремонту спорткомплексу. Йшлося про ремонт СК по вулиці Універсальній за 149 мільйонів гривень (ось цей тендер). Цей об’єкт мали завершити ще у 2018 році, проте у 2019, коли фірма отримала аванс, виявилося, що роботи фактично невиконані. Станом на 2020-й повідомлялося, що компанія отримала 148 мільйонів, але роботу так і не закінчила.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі
1 Коментар
  1. Треба встановлюваті камери Украінського виробника
    а не китайській ширпотреб

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *