Пляжний сезон у Черкасах розпочався з настанням літа 1 червня. Уздовж всього берега Дніпра є чимало місць, де можна покупатися та відпочити. Але куди варто йти та як облаштовані ці пляжі? “18000” підготував огляд трьох комунальних та двох приватних пляжів Черкас.
Зміст:
Пляж Митницький
Комунальний пляж “Митницький” розташований на перехресті вулиць Сержанта Жужоми та Героїв Дніпра.
На пляжі проклали дерев’яну доріжку й облаштували місця для відпочинку, щоб заховатися від сонця. На відміну від “Живчика”, є безоплатні лежаки.
Серед дитячих атракціонів є батути, лабіринт та риболовля. Прайс на розваги – безліміт 150 гривень. Інших варіантів немає. Поряд також розташований безоплатний дитячий майданчик.
Катамарани коштують 150 гривень – 30 хвилин та 250 – година. Працюють щодня. На “Митницькому” пляжі можна покататися на байдарках з понеділка до п’ятниці з 10:00 до 20:00 та з суботи до неділі з 09:00 до 21:00.
На пляжі є зона, де можна замовити щось випити або перекусити.
Є також місця, щоб помити ноги й тіло загалом та переодягнутися.
Для людей з інвалідністю тут створили окреме місце для купання. Тримаючись за металеві поручні, вони можуть зайти у воду. Крім цього, для них є окрема роздягальня.
На цьому комунальному пляжі вже є рятувальники. Вони працюють з 10:00 до 19:00 щодня. На березі облаштована бар’єрна зона для дітей та окремо для дорослих.
Вбиральні облаштували в окремій будівлі, зокрема й для людей з інвалідністю.
Нещодавно на “Митницькому” пляжі розпочали будівництво басейну. Наразі воно триває, на місці працюють будівельники.
Вигул собак, розпиття алкоголю, куріння на пляжі й катання на велосипеді заборонено. Ці загальні правила діють на всіх комунальних пляжах.
Пляж Казбетський
Комунальний “Казбетський” пляж розташований по вулиці Гагаріна, а саме між узвозами Білоцерківським та Івана Франка.
На ньому, проклали дерев’яну й бетонну доріжки та є лавочки. Лежаки безоплатні, так само облаштували місця для відпочинку, щоб заховатися від сонця.
Розмістили роздягальні, зокрема й для людей з інвалідністю. Аналогічна ситуація із вбиральнями. Також є душові стійки.
Серед дитячих розваг є надувна гірка на воді, яка коштує 100 гривень безліміт та 50 – з’їхати три рази. Крім неї, ще більша гірка є на землі. Її прайс: 100 гривень – три рази та 200 – безліміт. Ціна на дитячий батут, риболовлю та лабіринт однакова з “Митницьким” – 150 гривень безліміт. Окремо створили дитячий майданчик, який безоплатний.
Катамарани ж коштують пів години 150 гривень та година – 250. Бар’єрна зона для купання є окремо для дітей та дорослих.
На “Казбетському” комунальному пляжі також є рятувальний пост. Рятувальники працюють з 10:00 до 19:00 щодня.
– Найчастіше колють руки й ноги, бо на дні трапляються якісь гострі предмети. Раз у два місяці, умовно, може бути щось серйозніше, – розповів “18000” рятувальник Олександр Бушовський. – Раптом є виклики з інших пляжів, то ми також виїжджаємо на них.
На “Казбетському” обладнали пункт першої медичної допомоги. Він працює з середи до неділі з 09:00 до 18:00. Перерва з 13:00 до 14:00. Вихідні – понеділок та вівторок.
На пляжі розташоване волейбольне поле з трибунами та окреме місце для гри у настільний теніс.
Поруч є заклад харчування, де можна придбати напої та їжу.
Пляж Соснівський
“Соснівський” комунальний пляж розташований по вулиці Гагаріна неподалік парку “Сосновий бір”.
Благоустрій цього пляжу майже ідентичний до “Митницького” та Казбетського”: є дерев’яна доріжка, парасольки, щоб заховатися від сонця, безоплатні лежаки, місця, щоб переодягнутися, душові стійки та вбиральні.
Окремо є роздягальня та туалет для людей з інвалідністю.
Катамаранів, надувних гірок на воді та дитячих атракціонів на цьому пляжі, на відміну від інших, немає.
Бар’єрна зона подібна до інших комунальних пляжів: окремо для дітей та дорослих. Рятувальники працюють з 10:00 до 19:00.
Нині на пляжі розмістили табличку про те, що купатися заборонено. Людей це, відповідно, не зупиняє.
Пляж Живчик
Черкаський приватний пляж “Живчик” розташований по вулиці Героїв Дніпра.
На пляжі прокладені доріжки з бетону, щоб люди на велосипедах чи з колясками могли зручніше дістатися до води, обійшовши пісок.
Дитячі атракціони працюють з 10:00 до 21:00. Вартість лабіринту та батутів: 10 хвилин – 50 гривень, 100 – година і 150 – безліміт.
Крім цього, є катамарани. Покататися годину на ньому коштує 300 гривень у будні та 350 – вихідні. Надувна гірка на воді – 150 грн за безліміт.
На “Живчику” діє оренда SUP-бордів. Оренда одномісного коштує з понеділка до п’ятниці 120 гривень на годину, у вихідні – 150. Двомісний у будні 200 гривень на годину, а в суботу та неділю – 250. Вони працюють з 10:00 до 20:00 за сприятливої погоди.
Біля дитячих атракціонів усі охочі можуть придбати крафтове морозиво.
Обабіч пляжу є спеціальне місце для людей з інвалідністю, щоб вони могли спуститися до води.
На пляжі розташовані душові стійки, щоб помити ноги чи тіло та місця для переодягання. Але при цьому окремої роздягальні для людей з інвалідністю немає.
Бар’єрна зона облаштована для всіх загально. На роздягальнях висить табличка, що купатися заборонено, але людей це не зупиняє. Як писав “18000” раніше, на пляжі не рекомендують купатися через відсутність рятувальників.
На пляжі зробили окрему зону для гри у волейбол, натягнута сітка та облаштовані місця для глядачів. Також є місця для відпочинку: парасольки, щоб заховатися від сонця.
Лежаків та рятувального пункту на пляжі немає. Туалети лише у кав’ярні поблизу.
Пляж Бочка
Приватний пляж на “Бочці” розташований по вулиці Гагаріна на території розважально-оздоровчого комплексу. Вхід сюди вільний, окремо можна замовити будиночок. Є кухня, де можна замовити щось поїсти, чи бар, щоб випити.
До пляжу проклали бетонну доріжку. Є місця, де можна присісти та відпочити. Для дітей є гойдалки. Поблизу баскетбольний майданчик, на якому можуть зіграти всі охочі.
Змити пісок та річкову воду можна завдяки душовим стійкам. Бар’єрна зона є як для дітей, так і окремо для дорослих. На цьому приватному пляжі є рятувальний пост, але рятувальників на місці під час візиту кореспондента “18000” не було.
Лежаки платні – 100 гривень і без обмежень по часу. Якщо ви хочете заховатися від сонця, то на місці відпочинку встановлені альтанки та парасольки.
Місця, щоб переодягнутися, є. Окремих роздягалень для людей з інвалідністю немає. Вбиральні розташовані в самому закладі, а не біля пляжу. На березі є літня тераса, але вона зараз не працює.
Катамаранів, дитячих атракціонів чи батутів на цьому пляжі немає.
Моніторинг води на черкаських пляжах
Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб у Черкасах моніторить лише три комунальні пляжі: “Митницький”, “Казбетський” та “Соснівський”.
Як зазначила у коментарі “18000” заступниця генерального директора обласного ЦКПХ Наталія Видра, орендовані пляжі вони досліджують тільки на замовлення власника.
– З орендованих пляжів у нас замовляло дослідження річкової води в районі пляжу “Живчик” ТОВ “Фабрика кави”. На момент дослідження, тобто на кінець травня цього року, відхилень там не виявили. Власники “Бочки” для моніторингу їхнього пляжу до нас цього року не зверталися, – розповіла Наталія Видра.
Нагадаємо, що нещодавно у воді біля пляжу “Митницький” в Черкасах виявили сальмонели. Також не відповідають гігієнічним вимогам показники на п’яти пляжах Черкащини: міста Сміли (вул. Ротондівська, 1 та вул. Сунківська, 3), міста Кам’янка (р. Тясмин), міста Канів (р. Дніпро та водойма “Лимарка”), міста Городище (став “Гарячка”) та міста Жашків (став “Бурлацький”).
Денис Непогодьєв
Важливі новини про ситуацію в Черкасах та країні. Без маніпуляцій та неперевіреної інформації. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”
А почему это на пляже нельзя ездить на велосипеде? Хотя это не так и просто по песку на велосипеде даже нереально
Влада не контролює і не захищає місця загального користування, пляж на Доку похабно прихватили , замурували, навіть могилку домашнього улюбленця переорали, нічого святого