Спецслужби Російської Федерації активно використовують псевдомінування об’єктів соціальної сфери та критичної інфраструктури як один із елементів гібридної війни для посилення тиску на Україну.
Про це повідомляє пресслужба обласного управління СБУ.
Зазначається, що з початку 2022 року надійшло вже більше 300 повідомлень про замінування ріхних об’єктів по всій країні. Жодне з них після ретельних перевірок не підтвердилось.
Також у СБУ повідомляють, що з початку минулого року в Україні встановили 313 осіб, які здійснили псевдомінування.
“Мета спецслужб країни-агресора очевидна – створити умови додаткового тиску на Україну, посіяти тривогу та паніку в суспільстві. На жаль, такі інформаційно-психологічні спеціальні операції – реалії сучасних гібридних воєн, і ми маємо чітко це усвідомлювати”, – зазначають у СБУ.
За попередньою інформацією СБУ, до поширення хвилі псевдомінувань залучають громадян України, “які діють з хуліганських мотивів чи заради розваги, не усвідомлюючи до кінця усі можливі наслідки”.
“Зловмисники намагаються надсилати повідомлення з використанням програмного забезпечення, яке, на їхню думку, забезпечує їм анонімність. Разом з цим вжитими заходами встановлено, що більшість повідомлень надіслані користувачами інтернету, які перебувають на території суміжних пострадянських країн або на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей”, – повідомляють у СБУ.
У спецслужбі також зазначили, за неправдиву інформацію про замінування учасникам “світить” до 6 років позбавлення волі, а за повторний такий дзвінок людина може бути засуджена на термін від 4 до 8 років.
Як повідомляв “18000”, нещодавно поліцейські знайшли особу, яка 19 січня “замінувала” чотири школи в Черкасах і Смілі. Ним виявився учень 9-ого класу.
Нагадаємо, з 18 січня школярі в Черкасах офіційно перейшли на дистанційку. Щоденні повідомлення про замінування закладів освіти почали находити з 12 січня. 21 січня стало відомо про продовження “дистанційки” ще на тиждень.