олЕні, Олені і ще 5 ідей зимових розваг в місті
Відчуваєте наближення Різдва та Нового року? Усі ці неквапливі прикрашання дому, пошук подарунків для рідних і колег, перегляд романтичних різдвяних фільмів по вечорах, запах свята у повітрі. Якщо не відчуваєте - давайте п'ять, бо ми теж) Щоб свято сталося, потрібна атмосфера. У своїх оселях та офісах атмосферу створюємо ми самі, у супермаркетах і кав'ярнях над цим старанно працюють маркетологи. А коли переступаємо поріг - нас огортає святкове місто, і створювати атмосферу у ньому, а відтак покращувати якість життя містян - завдання для відповідних муніципальних служб.

Ми знайшли кілька ідей, які здатні оживити зимове місто, створити нові способи активного дозвілля просто неба та додати магічної святкової атмосфери у цей досить сірий і холодний сезон.

Не оленями і ялинками єдиними, поїхали дивитися, що роблять взимку в інших містах світу!
Різдвяний трамвай в Мюнхені
Коли температура опускається нижче нуля, а холодний вітер пронизує тіло, немає нічого кращого за поїздку в різдвяному трамваї. Мюнхенська транспортна компанія щороку запускає тематичний трамвай, що курсує центром міста. Глінтвейн, дитячий пунш, солодощі, аніматори та святкова музика перетворюють поїздку у казкову міні-подорож.

Ми подумали, що такий простий крок, як різдвяна музика в тролейбусах та маршрутках вже здатні створить святковий настрій для пасажирів. А щоб все було законно і з урахуванням авторських прав на пісні - можна включати Різдяне радіо.
Різдвяний мюнхенський трамвай
Фото: Різдвяний трамвай в Мюнхені
"РІЗДВЯНА" АТМОСФЕРА В ЧЕРКАСЬКОМУ ТРОЛЕЙБУСІ 2018
Вуличний Twister в Міннесоті
Фото: Вуличний Twister в Міннесоті
Пересуваєтеся по місту перебіжками з приміщення в приміщення? Мерзнете на зупинках і забуваєте про прогулянки пішки до весни? Не треба так) По-перше - теплий одяг, термо-білизна, шкарпеточки вовняні. А по-друге, ідея, як зігрітися у міському просторі з Міннесоти, де щозими влаштовують активну гру за мотивами Twister прямо на вулиці.

Для цього на землю проектують різнокольорові кола, що змінюють розташування і це вже не просто площа - а ігрове поле для дітей і дорослих. Треба перестрибувати з точки на точку, щоб набрати більше балів. Можна грати індивідуально, а можна формувати команди, залучати арбітра, виводити результати змагань на стіну сусідньої будівлі.

Відчуваєте, як холоді і сірість просто щезають? Як з'являється здорова альтернатива гаджетам для всієї родини? Важливою перевагою гри є те, що в неї можна бавитись навіть без снігу, тобто ідеально для наших зим.
Оригінальний каток в канадському місті Вінніпег
Коли річка посеред міста замерзає, її використовують як додатковий зимовий маршрут для прогулянок пішки та на ковзанах. Містяни мають змогу насолоджуватись новими краєвидами, що відкриваються на набережну. До катання на ковзанах також адаптовані сусідні парки, де підсвічують дерева та декорують арки. Такі рішення мотивують відірватись від дивану та проводити більше часу на свіжому повітрі. Як результат, місто стає привабливим не лише для жителів, а й для багатьох туристів світу

У період міцних морозів у Черкасах також можуть використовувати зону біля берегу Дніпра для прогулянок. Достатньо розчистити прибережну смугу, де точно мілко для комфортного переміщення і організувати заходи для безпечного катання.
Сніговий лабіринт у сніжній Канаді
Якщо випало багато снігу, чому б не підійти до його розчищання з фантазією - подумали у Вінніпезі і зробили величезний сніговий лабіринт. Висота снігових стін така, що можна легко грати в схованки та квача. Так-так, знаємо, що останні роки погода снігом нас не балує, але ж буває, що засипає) Тому за нагоди можна скористатись ідеєю. Навіть процес побудови може стати цікавою забавою, а лабіринт навіть невеликої висоти - чудовою розвагою для дітей. Уявіть - діти бігають і шукають одне-одного, а дорослі слідкують за їхнім переміщенням, не відриваючись від приємної розмови і гарячого чаю з прянощами)
Фото: Сніговий лабіринт в Вінніпезі
Lumiere festival у Великобританії: фестиваль світла та арт-інсталяції
Кожного року взимку британці проводять відкритий фестиваль світла та арт-інсталяції. Спочатку його робили лише в Лондоні, згодом розширили географію на інші міста. Найпрогресивніші художники та дизайнери світу представляють світлові арт-інсталяції. Для цього використовують найсучасніші світлові технології. Також роблять мистецьку підсвітку найвідоміших будівель міста. Фестиваль збирає десятки тисяч глядачів і з кожним роком набирає обертів та генерує мільйони фунтів для місцевої економіки.
Черкаси мають красиву будівлю обласної державної адміністрації, яка просто створена для арт-проекцій. Вона може стати не лише фоном для ялинки, а й полотном для світлових шедеврів.
Фото: фестиваль світла та арт-інсталяції в Лондоні
Це лише п'ять можливих ідей, які працюють в інших містах і реальні для Черкас. Створити простір для свята у місті - цілком посильна задача. А кожна посмішка, привітання з прийдешніми святами чи спільне з сусідами прикрашання під'їзду наближають свято не гірше, ніж реклама кока-коли).
Матеріл підготували
Даша Подолян
керівниця Промолоді
Настя Івченко
архітекторка, урбаністка, проектна менеджерка в Промолоді