Черкаські освітяни без торгів віддали 5,5 млн на продукти харчування

10 та 13 січня департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради повідомив про укладання 4 угод на постачання різних продуктів харчування до дошкільних закладів міста. Угоди укладені без проведення конкурентних закупівель через об’єктивні підстави – відсутність часу на тендер. Принаймні таке обґрунтування оприлюднене у оголошеннях самими чиновниками за підписом директора департаменту Богдана Бєлова. Чому закупівлі не оголошувалися раніше, чиновники не повідомляють.

Відповідна інформація міститься у системі “Прозорро”.

Найбільш коштовний договір, сумою 1,7 млн гривень було укладено з місцевим підприємством “Юейтранспорт” на постачання овочів та фруктів. Договором передбачена вартість 1 кілограма бананів, сумою у 85 гривень за кілограм. Саме на цей товар планується витратити найбільше грошей, придбавши понад 4,5 тисячі кілограм.  У той час на сайті одного з найбільших супермаркетів “Сільпо” ціна бананів станом на 17 січня – 70 гривень за кілограм. Кілограм апельсинів для освітян коштуватиме 88 гривень, цвітна капуста – 170 гривень, а буряк – 19. Всі ці продукти у роздрібних мережах значно дешевші.  Крім того, нижчі ціни запропоновані постачальниками регіону іншим замовникам у цей же період часу, зокрема Черкаській центральній районній лікарні, для якої буряк від іншого постачальника коштуватиме 15 гривень, а морква – 25. 

Це ж підприємство отримає майже 1,3 млн гривень на постачання м’яса курятини тушкованої, курячого та індичого філе, а також нежирного свинячого м’яса. Курятина коштуватиме 94 гривні за кілограм, філе куряче та індиче – 135,90 гривень та 254 гривень відповідно, а свинина – 199 гривень. У вже згаданому “Сільпо”, що має доставку, вартістю 50 гривень, ціни на ці товари також нижчі. Разом з тим вартість курячого філе для інших замовників регіону, що нині укладають угоди – дещо вища. Зокрема, у Катеринополі це філе купуватимуть по 153 гривні за кілограм, а у Черкаському обласному “Будинку дитини” – по 140

Компанія “Юейтранспорт” зареєстрована у Черкасах та належить Івану Запорожцю. Він же є її директором. Саме на Запорожця зараз також “переписана” скандально відома компанія “Каштан-плюс”, що протягом багатьох років була фактично монополістом з постачання продуктів харчування. Однак після низки скандалів і відкритих кримінальних справ була “посунута” та замінена де-юре іншими постачальниками. Зокрема, саме за спробу купити коштовну картоплю у “Каштан-плюс” нині на лаві підсудних перебуває головний освітянин міста Богдан Бєлова. Його справа слухається в одному із районних судів міста. У своїй господарській діяльності “Юатранспорт” використовує обладнання та дозвільні документи “Каштан-плюс”.

У активі “Юейтранспорт” наразі 12 угод на постачання різних продуктів харчування, сумою у майже 12 млн гривень, більша частина яких саме з департаментом освіти ЧМР. Вони укладені без проведення конкурентних закупівель. 

Ще дві угоди на початку січня черкаські освітяни уклали з іншим місцевим підприємством “Торговим домом “Ходак”, що постачатиме соки на 200 тисяч гривень, ціною від 41 до 43 гривень за літру, рибу майже на 400 тисяч гривень та  оброблені овочі і фрукти на майже 1 млн гривень. 

“Торговий дім “ХОДАК” належить родині Володимира Ходака, директор – Надія Пшенична. Фірма має угод на 22 млн грн.

Володимир Ходак – відомий черкаський підприємець. До 2014-го року – голова міського осередку Партії регіонів, екс-депутат обласної ради. Також свого часу він був помічником народного депутата від ПР і екс-мера Черкас Володимира Олійника, якого СБУ нині підозрює в державній зраді.

5 угод отримало товариство “Прайм терра”, загальною сумою 900 тисяч гривень. Підприємство має поставини до закладів освіти 2 тисячі кілограм яловичині та майже 50 тисяч курячих яєць. Яйця коштуватимуть 8 гривень за штуку, а кілограм яловичини 217 гривень 50 копійок. 

Компанія “Прайм терра” зареєстрована у Черкасах наприкінці минулого року. Офіційно її власником є Ярослав Олексієнко. Віднайти інформацію про бізнесову активність Олексієнка у минулому в публічному доступі не вдалося. Попри те, що компанія зареєстрована лише минулого року, у її активі вже понад 66 договорів на постачання різних продуктів харчування у різні структури, загальною сумою понад 21 млн гривень. Через низку “аналогічних” договір “Прайм терру” можна пов’язати із компаніями “Кап-прод” та “Альянс-агрі”, що протягом декількох років безрезультатно намагалися “зайти” на ринок постачання продуктів харчування до дошкільних навчальних закладів.

У кінці листопада минулого року виконавчий комітет Черкаської міської ради прийняв рішення, яким підняв вартість харчування у дошкільних навчальних закладах. Для дітей ясельних груп садочків загального типу вартість одного дня на одну дитину становить 70,53 грн, для дітей садових груп – 94,70 грн. Для санаторного ДНЗ №74 – для ясельних груп 111,08 грн, садових груп – 153,15 грн.

Цей матеріал було підготовлено журналістом ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» у межах проєкту «Медіа та громадянське суспільство задля демократизації та доброго врядування в Євразії», що фінансується Міністерством зовнішніх справ Королівства Норвегії та втілюється Інститутом висвітлення війни та миру. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» i не відображає погляди Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру»

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *