Черкаські освітяни хочуть купити дорогі миючі у фірми, з якою вже були у криміналі

Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради проводить закупівлю миючих та дезінфікуючих засобів для міських садочків. В ході тендера освітяни відхилил відразу три дешевші пропозицій і нині розглядають четверту. Її автор — фірма, після закупок у якої посадовець департаменту отримав підозру від прокуратури. Ціни на продукцію у її пропозиції — суттєво вище тих, які пропонує виробник.

Оголошення опубліковане на порталі Prozorro.

Техзавдання передбачає придбання мийних засобів для підлоги, скла, посуду, туалету, труб, рідке та туалетне мило, а також засіб для прання. Товари мають бути поставлені до кінця року.

На торги прийшли чотири учасники. Замовник відхилив три дешевше пропозиції. Пропозицію ТОВ БК АРХІТЕКТОНІКА відхилили, бо учасник не підтвердив тендерні вимоги до миючих засобів висновками державної санітарно-епідеміологічної експертизи. Пропозиції ТОВ ГРЕНЛАНДІЯ НВП  та ФОП Джеваги відхилили через відсутність такого ж висновку, а також гарантійних листів виробників та листів, які підтверджують, що виробниками товару є не підсанкційні фірми.

Далі замовник має розглянути найдорожчу, четверту, пропозицію від ТОВ “Фартунат” у 2,4 млн грн.

БК АРХІТЕКТОНІКА надіслала скаргу в Антимонопольний комітет і вимагає скасувати відхилення його пропозиції. 20 вересня скаргу прийняли до розгляду, і розглянуть 28-го числа.

У свою чергу ФОП Джевага, яку також відхилив замовник вказала у системі, що в пропозиції ТОВ «Фартунат» немає підтвердження, що засіб для прання можна використовувати для шовку та бавовни.

У своїй пропозиції ТОВ “Фартунат” вказує товар “Еконорм Підлога” за 105 грн\шт, “Еконорм Туалет” — 140 грн\шт, “Еконорм скло” – 95 грн\шт. Такі ж ціни можна знайти в посередників, але вони обіцяють знижку щонайменше 5% при оптовій закупці.

Водночас від виробника цей товар коштує суттєво дешевше. “Еконорм Підлога” та “Еконорм Туалет” — по 66,94 грн\шт, а “Еконорм скло” – 62,48.

Вперше співпраця Черкаської міської ради із ТОВ «Фартунат» відбулася у грудні 2019 року. Тоді департамент освіти і гуманітарної політики міської ради уклав 11 прямих угод на мийні засоби із товариством на загальну суму 2,18 мільйона гривень. Їх закуповують для 59 навчальних закладів міста

У січні 2020 прокуратура області відкрила кримінальне провадження за фактом можливого зловживання становищем. Була призначена товарознавча експертиза. Зрештою, в квітні заступник директора департаменту освіти Богдан Бєлов отримав підозру щодо можливого завищення цін на засоби дезінфекції.

На сьогодні ця справа досі перебуває у суді.

Товариство «Фартунат» зареєстроване в Києві і належить Вілену Раменіку. За минулий рік фірма задекларувала мільйон збитків. За інформацією clarity-project, фірма має угод на 191 мільйон гривень. Черкаські освітяни не співпрацювали із нею після 2019 року.

Оперативна інформація про Черкаси та область. Підписуйся на вайбер-канал “18000”

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *