Депутати скасували тариф на вивезення негабариту. Юристи кажуть, що виконати рішення неможливо

Черкаська міська рада підтримала проєкти рішення депутата Олександра Радуцького, які стосуються вивезення негабаритного сміття.

Радуцький пропонував скасувати два рішення виконавчого комітету: щодо визнання компанії підприємця Андрія Бортника переможцем і щодо встановлення тарифу на цю послугу в розмірі 13 грн 20 коп.

Питання викликало дискусію на підвищених тонах.

Депутат міськради Іван Сухарьков поцікавився, хто буде вивозити  сміття після розірвання договору з Бортником.

– Ми зараз усе місто повантажимо у сміття, – зазначив Сухарьков.

На це Радуцький зазначив, що ці функції може виконувати одне з міських комунальних підприємств. Як аргумент Радуцький зазначив, що депутати постійно купують техніку для КП.

Сухарьков запропонував провести новий конкурс і запровадити зонування міста, аби в ньому змогли взяти участь якомога більше учасників.

Опісля до трибуни вийшов підприємець Андрій Бортник, проте депутат міськради Руслан Зоря забрав у нього мікрофон. Згодом мікрофон повернули.

Мер у виступі вирішив пригадати історію встановлення тарифу. Анатолій Бондаренко зазначив, що справа тягнеться з далекого 2014 року.

– Потім чудним образом було оголошено конкурс. З невідомих причин “Черкаська служба чистоти” чудним образом у конкурсі участі не взяла. Винні понесуть покарання, – пообіцяв  Бондаренко. – Мені подобається фракція БПП: один депутат – Савенко (заступник директора ЧСЧ, – ред.) розробляє умови конкурсу, а другий – Радуцький, з цим боровся. А потім разом їли пиріг з однієї тарілки. Мораль цієї історії, що винен міський голова.

Опісля Бондаренко запропонував Савенку звільнитися.

Також він розкритикував проєкт рішення Радуцького, оскільки в ньому не вказано, хто надалі вивозитиме сміття. Натомість міський голова закликав депутатів підтримати його проєкт рішення.

– У ньому вказано, що контроль покладається на департамент ЖКК і “Черкаську службу чистоти” як монополіста у галузі поводження з твердими побутовими відходами, – зазначив Анатолій Бондаренко.

Згодом до трибуни підійшли чоловіки, які звернулися до депутатів із проханням надати слово їхньому керівнику – підприємцю Андрію Бортнику. Попри негативне голосування депутатів, мер таки передав своє слово Бортнику. На це мітингувальники почали вигукувати слово “Ганьба”.

Бортник зазначив, що сьогодні місто прибирають уже 36 одиниць. Окрім того, за словами підприємця, “Нова якість” постійно встановлює нові контейнери для збору відходів.

– Якщо не вдаватися у популізм, ми готові взяти участь у новому конкурсі на вивезення твердих побутових відходів і вивозити дешевше, ніж це зараз робить “Черкаська служба чистоти”. Буде 24 гривні і за негабарит, і за тверді побутові відходи, – заявив Андрій Бортник.

Він також назвав те, що відбувається, “політичною істерією”.

Депутат міськради, керівник КП “ЧЕЛУАШ” Олексій Мельник повідомив, що комунальне підприємство не зможе вивозити ці відходи, оскільки й без цього має велике навантаження.

Представник юрвідділу зазначила, що рішення, ініційовані Радуцьким, неможливо виконати у законній площині. Та попри це, депутати їх підтримали.

коментарі

1 Коментар

 1. Негабаритні відходи — тверді побутові відходи, розміри яких перевищують 50 х 50 х 50 см і не дають змоги збирати їх у контейнери місткістю до 1,1 куб.м.

  Всі мешканці Черкас , крім …,..?? , розуміли що негабаритнІ відходи це рейдерський наїзд Нової Якості . Нова Якість це лукавство : не надає повної інформації громаді м.Черкас відносно даного питання .
  ПОСТАВИМ ТОЧКУ : – тверді побутові відходи – відходи, які утворюються в процесі
  життя і діяльності людини і накопичуються у житлових будинках, (це харчові відходи, предмети домашнього вжитку, сміття, опале листя, відходи від прибирання і поточного ремонту квартир, макулатура, скло, метал, полімерні матеріали тощо) і не мають подальшого використання за місцем їх утворення і збираються у контейнери .
  Негабаритні відходи – тверді побутові відходи, розміри яких перевищують 50 х 50 х 50 см і не дають змоги збирати їх у контейнери місткістю до 1,1 куб.м.
  Все що може вміститися в контейнер повинно загружатися в контейнер .
  Двірники , які підпорядковані Новій Якості , зобовязані сортувати відходи.
  Нова Якість дудлює функція служби контейнерної вивозки побутовіх відходів.Кожен мешканець Черкас фактично оплачує двічі за оді і ті ж відходи .
  Річна норма утворення твердих побутових відходів 300 кг/мешканця 1,8 м3/ мешканця
  Норми утворення великогабаритних, ремонтних та будівельних відходів – 10 % мас. від загальної кількості утворення твердих побутових відходів в населеному пункті. За ДБН Б.2.2-12:2018

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.