У Каневі відбудують будинок культури під Шевченківський культурний центр. Це коштуватиме 61,53 мільйона гривень. Замовник робіт, департамент будівництва Черкаської ОДА, відкинув сім дешевших пропозицій і уклав угоду з компанією з Дніпра. Ремонт має бути завершений уже до кінця цього року.
Техзавданням передбачене встановлення вікон та дверей, улаштування гратів та шумоізоляції, фарбування, облаштування входу в підвал, улаштування ліфту та сходів, облаштування паркетного покриття та лінолеуму, підвісної стелі, облаштована каналізація, трубопровід гарячої води, вентиляцію, освітлення, пандуси. Планується проведення благоустрою території,
Аукціон
Згідно з інформацією з Dozorro, аукціон розпочався ще 21 січня. На торги подалися учасники з різних регіонів країни. Зокрема, три фірми з Дніпра та Дніпропетровської області, дві компанії з Вінниці, підприємства з Києва, Білої Церкви, Харкова та Рівненщини. Департамент будівництва відхилив відразу сім дешевших пропозицій. Наприклад, ТОВ “Фірма Росава” оцінила роботи у 78,81 мільйона гривень.
Пропозицію “Фірма Росава” відхилили через помилку у банківській гарантії, “ПМ-Арсенал” і ТОВ “Альянс-Трансбудсервіс” через податковий борг, “БК Київ-М-Буд” через відсутність інформації про відповідність вимогам замовника і про залучення субпідрядників, “ЖК-Гарант” вказало помилкову суму виконаних робіт у довідці про досвід, “Українська альтернатива” через статут у старій редакції, “Паритет БЦ” через невідповідну банківську гарантію.
Після цього “БК Київ-М-Буд”, “ЖК-Гарант” та “Паритет БЦ” намагалися оскаржити відхилення, однак їх вимоги не були задоволені.
На порталі Dozorro також наявні відгуки щодо закупівлі, у яких стверджується, що замовник відхилив дешевші пропозиції не маючи на це суттєвих підстав.
Хто виграв
У підсумку переможцем визнане товариство СК “Стройінвест” із пропозицією у 61,53 мільйона гривень, що всього на 2% нижча очікуваної вартості.
Для цієї фірми це буде перший підряд в Черкаській області. Підприємство зареєстроване в Дніпрі із 2014 року. За останні роки товариство виграло тендерів на 3,19 мільярда гривень. Переважно це закупівлі Дніпровської ОДА, на замовлення якої підприємство будувало спортивно-оздоровчий комплекс, реконструювало спорткомплекс “Металург”, стадіон “Трудові резерви” тощо.
Директором та власником фірми є Юрій Кравченко. До вересня 2019-го року керівником підприємства був підприємець Денис Островський. Місцеві ЗМІ характеризують Островського як “скандальну особистість“. Також його пов’язують із Геннадієм Корбаном.
Влітку минулого року Дніпровська прокуратура повідомляла про кримінальне провадження щодо заволодіння коштів під час ремонту спорткомплексу. Йшлося про ремонт СК по вулиці Універсальній за 149 мільйонів гривень. Цей об’єкт мали завершити ще у 2018 році, проте у 2019, коли фірма отримала аванс, виявилося, що роботи фактично невиконані. Станом на 2020-й повідомлялося, що компанія отримала 148 мільйонів, але роботу так і не закінчила.
Також фірма фігурує в кримінальній справі щодо можливого ухилення від сплати податків.
Детальніше про скандальні історії за участі фірми можна почитати ТУТ.
Що каже обласна влада
Під час прес-конференції у Черкаській ОДА глава області Олександр Скічко повідомив, що за планом будівництво має бути завершене уже цього року.
– Хочемо, щоб це був центр Шевченкової творчості. Хочемо, щоб там відбувалися Шевченківські дні, які відбуваються в києві. Також ми зробимо експозицію робіт Шевченка. Також це буде заклад, де діти зможуть займатися в різних гуртках. Це розвиток позашкільної освіти, – каже він.