Карантин live: 30-денна зміна медиків, ресторанний мітинг і кібератаки в пошуку вакцини

В Умані продовжують масово тестувати містян, а у Черкасах масово відпочивати в громадських місцях. В Одесі самочинно відкривають кафе, а у столиці пікетувальники облаштовують літню терасу для Президента. У Франції зростає кількість сексуальних домагань на порожніх вулицях, а в Данії проводять перший концерт для слухачів у авто. 

Ці та інші новини в тезах, фактах і цифрах 53-го дня карантину. Чергова порція хроніки від команди “18000”. 

Черкаси: зміна тривалістю в 30 днів і готовність ринків

За добу в області виявили ще чотирьох хворих на COVID-19. Про це вранці сповістили МОЗ та ЦГЗ. Це найнижчий приріст протягом цього тижня: фіксували від 6 до 14 хворих. 

Відтак, загальна кількість зафіксованих випадків на Черкащині сягнула 308. 82 пацієнти вже одужали, 9 – померли. Показник смертності – 2,9%, відсоток одужань – 26,6%.

В інфекційній лікарні Черкас перебувають 14 осіб із підтвердженим діагнозом COVID-19. Ще шестеро – із підозрою. Тяжкий перебіг хвороби у п’яти пацієнтів, троє з яких – на кисневих концентраторах. 

Міський голова Черкас вранці звернувся до містян. Він наголошує, що послаблення карантину – не значить його скасування. І просить дотримуватися визначених раніше норм та тримати дистанцію. 

Порівняно з суботою, сьогодні в Долині троянд було значно менше людей, але чимало автівок. Містяни зробили прогулянковий акцент на набережній. 

долина троянд карантин

Десятки черкасців обрали для відпочинку Сосновий бір.

черкаси

Поруч із цим парком один із ресторанів вже відновив роботу літньої тераси. 

30 діб тривала беззмінна вахта працівників медвідділення Звенигородського будинку-інтернату для людей з інвалідністю та престарілих. В установах і закладах соціальної сфери оголосили низку обмежень, аби убезпечити літніх людей (найбільш вразливу категорію населення) від інфікування коронавірусом.

В Умані продовжують масово тестувати містян. Завтра почнуть перевіряти тих працівників соціальної сфери, які продовжували ходити на роботу під час карантину. Для цього благодійники передали місту 75 експрес-тестів. 

Представники Держпродспоживслужби Черкащини провели комісійні перевірки ринків, які висловили готовність розпочати роботу. Відповідають постанові Кабміну лише чотири: у Городищі, Кам’янці, Христинівці, Чигирині. У Черкасах жодний ринок не висловив готовність до роботи з урахуванням вимог постанови. Але їхні представники запевнили, що інтенсивно працюють над усуненням недоліків.

Україна: майже 12 тисяч інфікованих та ресторанний мітинг під ОП

Учора фахівці ЦГЗ зафіксували 502 нових хворих на COVID-19 в Україні

Загальна кількість зафіксованих випадків – 11 913. За період епідемії померло 288 осіб (2,4%), одужало – 1 547 (12,9%). 

Кількість областей, у яких донині зафіксували менше сотні інфікованих, зменшилася до трьох: неокуповані частини Донеччини (70) та Луганщини (37), Чернігівщина (54). 

2 325 інфікованих коронавірусом – медики. 1 924 з них – лікуються вдома, 401 – госпіталізували. МОЗ закликає допомогти медпрацівникам. Сьогодні міністерство оприлюднило соціальний ролик “Побудь вдома. Ще трохи”, у якому наочно демонструють наскільки незручною є “амуніція” медиків. Натякаючи, що дотримання карантину до визначених меж – не дасть вірусу розповсюдитися.

Журнал “Ukraїner” відзняв робочий день медпрацівника: від прокидання до повернення додому ввечері. Столичний лікар Богдан Суюнбаєв розповів, як пандемія змінила його звичний день, робочий одяг та навіть раціон. 

У столиці вже понад півтори тисячі виявлених випадків інфікування – 1 511. Сьогодні під стінами Офісу Президента відбувся попереджувальний пікет підприємців. Вони облаштували імпровізовану літню терасу ресторану й безкоштовно годували всіх охочих. Мітингувальники вимагали терміново зняти обмеження та запустити бізнес країни.

Власним прикладом підприємці на Майдані в Києві довели, що в змозі забезпечити належне виконання заходів безпеки визначених чинним законодавством на кожному своєму робочому місці”. 

У селі Познань, що на Рівненщині, встановили КПП. ОДА повідомляє, що там вже виявили шістьох хворих. Нині тестують контактних осіб. На в’їзді в село цілодобово чергують рятувальники, поліцейські, медики та прикордонники. Вони проводять температурний скринінг громадянам, дезінфекцію транспорту, перевіряють документи та з’ясовують причину приїзду.

Фото: Рівненська ОДА

В Одесі відновили свою роботу невеличкі кафе та магазини. Місцеві все менше дотримуються маскового режиму. Учора владці сповістили про 80 нових інфікованих за добу в області. 


Актори Херсонського обласного театру репетирують під час відеоконференцій. Останню підготовку виклали у відкритий доступ. Цю виставу готують для фестивалю в Грузії. 

Світ: кібератаки через вакцину й парад Лукашенка

– Кількість виявлених випадків – 3 462 682;

– Одужало – 1 110 719;

– Померло – 244 911. 

Добовий приріст дав невелике послаблення – учора зафіксували на три тисячі менше нових інфікованих (83,7 тисячі). Найбільше хворих, як і позавчора, виявили у США, Росії та Британії. 

світ коронавірус 3 травня

Ворожі держави намагаються зламати бази університетів та наукових установ Британії, щоб вкрасти результати досліджень, пов’язані з коронавірусом. Зокрема – йдеться й про розробку вакцини. Національний центр кібербезпеки (NCSC) заявив, що частка таких цілеспрямованих кібератак зросла. За спробами хакерства стоїть низка країн, серед яких, буцімто, Іран та Росія. Китай також є вірогідним винуватцем.

Тим часом Нацслужба здоров’я присвоїла коронавірусу вже 4-ий, найвищий, рівень небезпеки. 

– Кількість виявлених випадків – 183,5 тисяч;

– Одужало – 901;

– Померло – 28,5 тисяч.

Тим часом видання The Telegraph опублікувало дослідження щодо змін психіки під час карантину. У ньому, зокрема, пояснюють, причини виникнення теорій змови, паніки, агресивної поведінки та пошуку винних. 

Франція продовжує надзвичайний стан через пандемію до 24 липня. Про це профільний міністр заявив учора. За добу в країні зафіксували 1,6 тисяч нових інфікованих і 166 смертей пацієнтів із коронавірусом. Франція – п’ята в списку країн із найбільшою кількістю летальних випадків від COVID-19.

– Кількість виявлених випадків – 168,5 тисяч;

– Одужало – 50,7 тисячі;

– Померло – 24,8 тисячі.

Об’єднання феміністок у Франції повідомляють про збільшення сексуальних домагань на вулицях вдень. Оскільки жертвам, однак, немає кого кликати на допомогу. Поліція закликає жертв чи свідків повідомляти про будь-які випадки. Але статистику не оприлюднюють. Минулого тижня прокурори повідомили про щонайменше два згвалтування: у парку й посеред вулиці. 

Митці закликають Президента Бразилії зберегти життя корінним племенам. Петицію “Ми напередодні геноциду від COVID-19” створив відомий у країні фотожурналіст. Звернення також підписали Мадонна, Опра Вінфрі, Бред Пітт, Девід Хокні та Пол Маккартні. Автор зазначає, що в племен Амазонії немає засобів захисту і вимагає звернути на це посилену увагу. Поза іншим, просить негайно вигнати з корінних земель чорних шахтарів та лісорубів, які можуть поширювати вірус. 

– Кількість виявлених випадків – 97,1 тисячі;

– Одужало – 40,9 тисячі;

– Померло – 6,8 тисячі.

бразилія петиція коронавірус

Нагадаємо, Президент Болсонаро довгий час не визнавав коронавірус чимось серйозним. Не хотів запроваджувати карантин і звільнив міністра охорони здоров’я, який ратував за введення обмежень.  

У Таджикистані, де заборонили використовувати термін “коронавірус”, офіційно підтвердили перші смерті від нього. Про це повідомляє “Радіо Озоді” із посиланням на державне телебачення. Ніяких подробиць щодо ланцюга інфікування не оприлюднюють.

Додамо, до 30 квітня влада називала епідситуацію в країні спокійною. В останній день місяця таки повідомили про перших хворих у Таджикистані. Нині їх 76. Із травня студентів відправили на канікули й закрили всі непродовольчі ринки країни. У Душанбе облаштують кілька тимчасових лікарень, які можуть помістити щонайменше 3 000 пацієнтів. У столиці також проводять масштабну дезінфекцію публічних просторів.

Греція готується до переселення двох тисяч мігрантів із островів на материк, про це пише The Guardian із посиланням на інформацію від поліції. Мовляв, правоохоронці виявили, що мігранти живуть у перенаселених таборах, у жахливих умовах та антисанітарії. Табори були побудовані для 6 200 жителів, а населяє їх 19 300 осіб. Із усіх тести на коронавірус пройшли лише 150 осіб, результати негативні. 

Загалом, у Греції досить низькі показники щодо COVID-19. 

– Кількість виявлених випадків – 2,6 тисячі;

– Одужало – 1,4 тисячі;

– Померло – 144.

У Білорусі таки проведуть парад до річниці перемоги в Другій світовій. Лукашенко заявив, що довго над цим думав, але ветерани просять втілити захід. Влада ще вирішуватиме, як убезпечити літніх людей під час пандемії. Лукашенко сказав, що люди не схвалять, якщо вони злякаються і розбіжаться по норах. Водночас попросив організаторів нікого силою на парад не зганяти. 

– Кількість виявлених випадків – 16,7 тисячі;

– Одужало – 3,2 тисячі;

– Померло – 99.

Футболістам вищої дивізії Італії в Серії А дозволять розпочати індивідуальні тренування з понеділка. “Спортсменам та не спортсменам не індивідуальних дисциплін дозволено займатися індивідуальними видами занять у приватних та громадських зонах. Щодо міжособистісної безпеки: відстань між людьми має бути не менше двох метрів”, – вказано в листі до місцевих органів влади від міністерства. 

У Данії відбувся перший концерт для слухачів в автівках. Про нього оголосили лише за 6 днів до дати, квитки розкупили за кілька хвилин. Для виступу побудували сцену, на якій перебував виконавець. Звук транслювали в автомобілі слухачів за допомогою радіо. Музикант Мадс Лангер зібрав на своєму лайві 500 осіб і створив новий формат виступів. 

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Mads Langer (@madslanger)

Додамо, на думку фахівців, вірусологів, із якими спілкувався The New York Times, від масштабних заходів, імовірно, доведеться відмовитися до осені 2021 року. 

Реклама МХП
По темі
    коментарі
    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *