Карантин live: спокійний Великдень у Черкасах і натовп вірян на Донеччині

Черкащани зустріли цьогорічний Великдень удома й майже без порушень. Чого не скажеш про решту українців. У різних містах і селах, за підрахунками поліції, участь у нічних богослужіннях узяли майже 130 громадян. У Нью-Йорку за час карантину значно зросла кількість розлучень, а в Індії уже безробітні й голодні місцеві кидають своїх тварин напризволяще. 

“18000” розповідає головні факти, новини та події православного Великодня й життя тієї частини світу, яка його вже відсвяткувала.

Черкащина: великодній спокій і богослужіння онлайн

За добу на Черкащині зареєстрували 10 нових випадків COVID-19. Як повідомив голова Черкаської ОДА Роман Боднар, у Каневі та Черкасах зафіксовано по 4 пацієнти, ще по одному – у Корсунь-Шевченківському та Катеринопільському районах.

Загалом в області з початку пандемії зареєстрований 151 випадок захворювання. Одужали 42 людини, померло двоє.

Незмінною лишається статистика в Кам’янському районі. Тут нині найбільше захворілих на COVID-19.

Великодня ніч на Черкащині минула майже без порушень. За ніч надійшла скарга про недотримання правил лише в храмі на Лисянщині, там зафіксували скупчення людей.

У Черкасах освячення пасок здійснювали без громадян у зачинених храмах. Богослужіння транслювали онлайн і по ТБ.

55 патрульних поліцейських охороняли порядок виключно біля церков. Окрім того, службу на лінії несли ще півсотні поліціянтів, які опрацьовували виклики від громадян. Уночі екіпажі отримали 39 завдань зі спецлінії 102. Найчастіше поліцейські виїжджали на конфлікти та підозрілих осіб біля будинків.

Подібна ситуація була і в Золотоноші. Люди великодню ніч провели вдома.

Косарський завод “Укрспирту” на Кам’янщині відновив роботу напередодні Великодня. З початку пандемії тут зосередилися на виготовленні дезінфікуючих засобів.

У Черкасах розвозять гарячі обіди 52 людям, які через карантин опинилися у складних життєвих обставинах. Акцію здійснює Товариства Червоного хреста.

Тим часом місцева влада під час карантину встановила металеве яйце вартістю майже 200 тис. грн. Зазначимо, що нині діють обмеження щодо відвідування публічних місць, зокрема і скверів та парків. 

Фото Сергія Костенка

Черкащани у соцмережах діляться домашнім святкуванням Великодня. Зокрема, свою паску показав відомий співак, уродженець Черкащини Олег Винник.

Нардеп Олександр Скічко поділився світлиною з сім’єю і згадав, із чим у нього асоціюється свято.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Свято Пасхи ще з дитинства асоціюється у мене з великою світлою радістю. Щороку ми збиралася родиною за смачним столом, рано вранці ходили до церкви, всі обіймалися, багато говорили, обов’язково ділилися хорошими новинами та вихваляли бабусині паски. Але особливо я чекав найцікавішої, як мені малому здавалося, великодньої традиції – бій крашанками. Не знаю чому, але то була ціла місія для мене – перемогти крашанки усіх родичів. Тоді увесь рік я був певен: всі мрії здійсняться і обов’язково все буде добре. Дорогі українці, щиро вітаю всіх із Великоднем. Бажаю здоров’я, миру, добробуту та Божої благодаті. Нехай весна наповнить ваші домівки світлом, теплом та вірою лише у найкраще. Бережіть себе та свої родини. Сил та наснаги усім нам. Христос Воскрес!

Допис, поширений Oleksandr Skichko (@aleksandrskichko)

Його колишній співведучий Євробачення, уманський шоумен Володимир Остапчук теж не оминув теми Великодня.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Христос Воскрес! ⠀ Светлых мыслей и любви в сердце ❤️

Допис, поширений Vladimir Ostapchuk (@vova_ostapchuk)

Україна: порушення карантину на Донеччині та купівля препарату із США

На сьогодні в Україні 5449 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Із них 141 летальний, 347 пацієнтів одужали. За добу Міністерство охорони здоров’я зафіксувало 343 нові випадки. Це на 101 випадок менше, ніж днем раніше.

74% померлих після COVID-19 мали супутні захворювання, заявляють у Центрі громадського здоров’я України. Йдеться про серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, новоутворення, захворювання нирок та легень, а в деяких осіб були поєднанні захворювання.

Летальність від COVID-19 серед осіб віком від 50-ти років в Україні складає 5,1%, а у віковій категорії до 50-ти років – 0,6%.

Масове відвідування церков у Вербну неділю 12 квітня стало однією з причин стрибка захворюваності на коронавірус, який спостерігався днями. Про це заявляє МОЗ.

Водночас сьогодні вночі богослужіння у більшості храмів держави відбулися без порушень, інформують у Національній поліції. Загалом заходи проводили у  13 658 храмах в усіх регіонах держави. Участь у них протягом 18-19 квітня взяли майже 130 тисяч громадян. Безпеку і порядок забезпечували 26 500 поліцейських і військовослужбовців.

Порушення карантинних обмежень під час богослужінь зафіксували у Донецькій області – 4, у Дніпропетровській, Запорізькій та у місті Києві – по 2, у Житомирській, Івано-Франківській, Рівненській, Одеській, Тернопільській, Харківській, Черкаській та Чернігівській областях – по 1.

Водночас мережу вже облетіла новина про те, що у Святогірській лаврі на Донеччині Великдень зустріли натовпом без масок та дистанції.

За даними поліції, у лаврі перебувало близько 300 людей, і не було дотримано жодних правил карантину. Крім того, засобами захисту знехтували і священники.

Фото: Громадське телебачення

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив головам обласних державних адміністрацій взяти під особистий контроль питання своєчасної та повної виплати зарплат медичним працівникам.

Ще у трьох прикордонників підтвердилося захворювання на COVID-19. Про це повідомляє пресслужба Держприкордонслужби. Кілька днів тому у відомстві зафіксували перший випадок захворювання на коронавірус.

Також за минулу добу зареєстровано три нових випадки захворювання на COVID-19 у Збройних Силах України. Таким чином станом на 7 ранку 19 квітня в Збройних Силах України зареєстровано 32 випадки коронавірусу.

У Хмельницькій області  два випадки коронавірусу виявили у Головчинецькому Свято-Преображенському жіночому монастирі. Про це повідомила пресслужба Хмельницької міськради. 

Міністерство охорони здоров’я працює над тим, аби придбати в США та доставити до України препарат Remdesivir, який американські медики назвали дієвим у боротьбі з коронавірусом. Про це заявив на брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов. За інформацією “Української правди”, Remdesivir раніше використовувався для лікування вірусу Ебола, але, за словами Степанова, результати були не надто добрі. Медпрепарат передбачається використовувати під час надання допомоги пацієнтам з коронавірусом, що перебувають у важкому стані.

Світ: одруження онлайн та покинуті тварини в Індії

Третій день поспіль добовий показник нових підтверджених випадків захворювання на коронавірус зменшується на 10 тисяч. Протягом останніх 24 годин зафіксували майже 78 тисяч інфікованих (у п’ятницю – понад 87). 

коронавірус світ 19 квітня

  • Кількість зафіксованих випадків – 2 355 676;
  • Одужало – 604,6 тисячі;
  • Померло – 162 тисячі. 

Натомість у США показник нових хворих зростає вже шостий день. Минулої доби зафіксували 32,5 інфікованих. 

Кількість зафіксованих випадків – 735,4 тисячі;

Одужало – 66,9 тисячі;

Померло – 39,1 тисячі. 

За час спалаху коронавірусу в штаті Нью-Йорк збільшилася кількість розлучень, нових шлюбів стало менше. Губернатор дозволив жителям проводити весільні церемонії по відеозв’язку. 

Кількість смертей, спричинених коронавірусом, у Європі перетинає позначку в 100 тисяч. В Італії досі найбільша кількість летальних випадків на континенті (23 227), за нею слідує Іспанія – 20 453 та Франція – 19 333 померлих.

Найбільш небезпечні моменти для країни позаду, – про це заявив прем’єр-міністр Іспанії. Уже за тиждень там планують дозволити випускати на вулицю дітей. Однак загальний карантин хочуть продовжити до 9 травня, оскільки успіхи в боротьбі з епідемією ще недостатні. 

Кількість зафіксованих випадків – 195,9 тисячі;

Одужало – 77,3 тисячі;

Померло – 20,4 тисячі. 

У лікарні Ла-Пас (Мадрид) розповіли про три найжахливіші для закладу дні квітня. “Ніби щодня падало три літаки: у нас було 800 пацієнтів і 250 в очікуванні”. 

Японія. Лікарі заявляють, що медична система країни може не витримати навантаження через епідемію коронавірусу. Лікарі також нарікають на те, що почасти не мають змоги надати допомогу іншим пацієнтам із серйозними захворюваннями. Уряд вирішив роздати всім своїм громадянам по 100 тисяч єн ( понад 900 доларів США). Усе – у підтримку під час кризи, спричиненої пандемією. Раніше владці планували підтримати лише ті родини, які зможуть підтвердити, що їхні доходи значно скоротилися. Але за такої схеми – збір і подання документів-підтверджень створили б умови для поширення коронавірусу. 

  • Кількість зафіксованих випадків – 10,3 тисячі;
  • Одужало – 1 069;
  • Померло – 222. 

Нині в країні запроваджений надвичайний стан. 

Як і в Японії, у Чилі кількість випадків коронавірусу в країні перевищила 10 тисяч. Це третій показник Латинської Америки (після Бразилії та Перу). У Чилі зареєстровано 133 випадки смерті. Додамо, країна зафіксувала свій перший випадок захворювання на коронавірус 3 березня.

Одна з місцевих компаній почала використовувати мідь у виробництві захисних масок. Адже цей елемент у країні століттями використовували для відштовхування з поверхонь бактерій і вірусів, повідомляє “Al Jazeera”.

Прем’єр-міністр Франції заявив, що ситуація з коронавірусом у країні покращується повільно, але впевнено. Та наголосив, що криза здоров’я не минула. “Навіть уявити це – було б помилкою”. Журналістка “The Guardian” Кім Уілшер опублікувала актуальні цифри цього дня. 

Індійський штат Махараштра, із найбільшою регіональною економікою країни, частково відновить ділову активність у понеділок. Вона зупинилася на тиждень через карантин. За цей період мільйони залишилися без роботи, особливо ті, хто працював погодинно. Люди стають у черги по їжу від добровольців. Місцеві, які не можуть прогодувати навіть себе, кидають напризволяще тварин: котів, собак і корів. У штаті Карнатака покинутих тварин годує тамтешня вчена. 

Вчені Оксфордського університету стверджують, що до вересня матимуть щонайменше мільйон доз вакцини від коронавірусу. Натомість уряд Великої Британії, який підтримує проєкт, заявляє, що говорити про конкретні дати створення вакцини ще зарано, пише “BBC”. Попри все, перші пацієнти мають взяти участь у випробуванні вже прийдешнього тижня. Напередодні п’ять відділів із двадцяти отримали 14 мільйонів фунтів на продовження досліджень щодо боротьби з пандемією. 

Онлайн-концерт “Один світ: вдома разом”, у якому взяло участь понад 100 знаменитостей, допоміг зібрати більше 127 мільйонів доларів на підтримку медпрацівників, які борються з коронавірусом. Усі кошти передадуть Всесвітній організації охорони здоровʼя. Восьмигодинний концерт, під час якого всі виконавці заспівали зі своїх осель, зібрав уже понад 20 мільйонів переглядів. 

 

 

 

 

 

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *