Карась заявив про критичну ситуацію на КП “Черкаситеплокомуненерго”

Павло Карась

Павло Карась заявив про критичну ситуацію на Черкаситеплокомуненерго

У комунальному підприємстві “Черкаситеплокомуненерго” складається критична ситуація через втрату спеціалістів.

Про це на засіданні міської ради повідомив директор КП Павло Карась, передає з місця події кореспондентка “18000”.

За його словами, нещодавно для підприємства знизили можливість бронювати спеціалістів зі 100 до 50 %. Карась повідомив, що на початку повномасштабного вторгнення у комунальному підприємстві працювали 732 людини. За останні кілька місяців КП втратило близько сотні спеціалістів, здебільшого чоловіків робочих професій.

– Наприклад, на підприємстві мають бути 18 зварювальників, нині їх шість. Аналогічна ситуація зі слюсарями та іншими працівниками, – каже Карась.

Нова норма бронювання запрацює з 1 березня 2025 року. Проте комунальник вважає, що до цього часу з підприємства піде ще левова частина людей. За його словами, подібна ситуація також складається на водоканалі, у газовому підприємстві, з управителями багатоповерхових будинків.

– Якщо я продовжу втрачати спеціалістів, просто буду вимушений зупиняти котельні, бо там не буде кому працювати, – каже Павло Карась. – Що мені пропонують як альтернативу? Наприклад, замінити ці вакансії жінками.

Карась підготував звернення до Кабміну, РНБО та профільних міністерств, де просить переглянути можливість бронювання спеціалістів.

Зміни в бронюванні з 1 грудня

Як писав “18000”, з 1 грудня запрацював новий порядок бронювання військовозобов’язаних, які є працівниками критичних підприємств.

У новому порядку є два обов’язкові критерії. Йдеться про мінімальну заробітну плату, яка має бути не менше ніж 2,5 мінімальних зарплат, тобто не менше 20 тисяч гривень. Також не має бути заборгованості по податках. Третій критерій керівник може визначити сам.

– Крім того, зміни передбачають, що комісія, яка надає підприємству критичність, має щомісяця перевіряти, чи досі підприємство відповідає вимогами. Наприклад, якщо підприємство матимете борг чи заробітна плата знижуватиметься, тоді бронювання буде скасовано і критичність підприємства знизиться, – зауважив начальник Черкаського об’єднаного міського ТЦК та СП Олег Тимошенко.

Керівники підприємства матимуть час для оформлення бронювання за новим порядком – перехідний період триватиме до 28 лютого 2025 року. Тепер процедура відбуватиметься автоматично в Дії.

Важливі новини про ситуацію в Черкасах та країні. Без маніпуляцій та неперевіреної інформації. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Реклама МХП

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *