Прокуратура вимагає скасування містобудівної документації на забудову Замкового узвозу

Прокурори Черкаської окружної прокуратури подали до суду позов про скасування наказу про затвердження забудовнику містобудівних умов та обмежень для будівництва житлових будинків по вул. Гагаріна, 60.

Про це “18000” повідомили в прес-службі прокуратури області.

“У жовтні 2021 року одним із підрозділів Черкаської міської ради забудовнику видано містобудівні умови та обмеження на будівництво багатоквартирних житлових будинків на земельній ділянці, що належить до земель рекреаційного призначення та на якій розташовано декілька об’єктів культурної спадщини”.

У прокуратурі зазначають, що за чинним законодавством будь-яке нове будівництво в історичних населених місцях, серед яких Урядом визначено й місто Черкаси, за відсутності історико-архітектурного опорного плану, є незаконним.

Прокуратурою в місцевому окружному адміністративному суді вже доведено протиправність бездіяльності виконавчого комітету Черкаської міської ради щодо розроблення цього документу. Його наявність, певною мірою, унеможливила б виникнення вказаної вище конфліктної ситуації із можливою забудовою історичного місця.

Окружний адміністративний суд відкрив провадження у справі.

Нагадаємо, в грудні 2021 року після публікації відповідного проєкту забудови міським головою Черкас зареєстрували петицію про недопущення реалізації забудови. За рекордно короткий термін петиція отримала понад тисячу голосів містян.

Текстом було передбачено п’ять пунктів. Зокрема, скасування дозвільних документів на проєктування та забудову ділянки під Замковою горою за адресою Гагаріна, 60.

20 січня Черкаська міська рада підтримала петицію про зупинення забудови Замкового узвозу у повному обсязі.

Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *